logo


06 Haziran 2017

Uçaktaki Arda Turan skandalında, Fatih Terim’den şok tavır!

Milli Futbolcu Arda Turan’ın gazeteciye saldırması olayında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in tavrı şok ediciydi. İşte saldırı olayının detayları…

Türkiye A Milli Futbol Takımı özel maçta deplasmanda Makedonya ile karşılaşmış ve golsüz berabere kalmıştı. A Milli Takım, Makedonya maçının hemen ardından uçakla Üsküp’ten İtalya’nın Trieste kentine gitti. Türkiye Futbol Federasyonu’nun programı gereği gazeteciler de uçuş ücreti kurumlarından tahsil edilmek sureti ile uçağa alınmıştı.

Milli takım teknik ekibi ve futbolcuları uçakta koltuklarına yerleşti. En son gazeteciler uçakta kendilerine ayrılan son kısmına geçiyordu. Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe, tam geçerken Arda Turan birden kalktı.

“KONUŞ ŞİMDİ KONUŞ”

Arda Turan, Bilal Meşe’ye şu sözleri söyledi: “Söyle Bilal Meşe, söyle orada mıydın? Bizle miydin de prim mevzusunu yazdın? Biz kimden para istemişiz? Kimden prim istemişiz? Konuş şimdi konuş. Hadi, onlar da burada! Burada soruyorum. Kim yazdırdı bunları sana. Kim söylüyor sana bunları söyle hadi. Bu ülke böyle ülke! Seni bu uçağa alırlar. Alırlar tabii. Seni bu uçağa alanlara da söylüyorum! Duysunlar. Senin gibi şerefsizi bu uçağa alanların a…. k….! Beni de başkaları gibi zannettin. Şimdi konuş bakalım. Ben futbolu bırakırım ama aileme şerefime laf söyletmem. o… ç… Biz kimden para dilenmişiz. Seni bu uçağa alan kim!”

“SENİ UÇAĞA ALANIN”

“Futbolu bırakırım ama şerefime, aileme laf söyletmem. Öyle haber yapamazsın! Patronun Demirören. Sen federasyon başkanının gazetesindesin ya! Federasyon başkanı değil mi senin başkanın. Seni uçağa alanın a…. k….”

Arda Turan bu sözleri sarfederken gazeteci Bilal Meşe’nin boğazına sarıldı. Arda, vurmaya da kalkarken araya giren gazeteciler ve futbolcular olayın daha da skandal bir hale gelmesini engelledi. Bilal Meşe, Arda’nın saldırısına kayıtsız kalıp, kendi koltuğuna geçti. Uçağın ön taraflarında oturanlar da ne olup bittiğini anlamaya çalıştı.

FATİH TERİM’İN TAVRI ŞOK EDİCİYDİ

Terim, olan biteni duymasına rağmen oturduğu ön koltuktan ayağa bile kalkmadı. Deneyimli hoca, uçuş esnasında da Arda’yı yanına çağırıp ne olup bittiğini sormadı. Fatih Terim’in Arda’nın küfürlerini çok bozulduğu ise gözlerden kaçmadı. Zira Arda Turan, Bilal Meşe’ye saldırırken “Sizi bu uçağa alanı da aldaranı da…” şeklinde küfürler etmişti. Her fırsatta “Disiplin benim vazgeçilmezim” diyen Fatih Terim’in Arda’nın küfürlü saldırısı sonrası takınacağı tavır merak konusu…(Posta)

Etiketler: »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?