logo


Twitter’da Yalova Valisi İstifa Et kampanyası

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, dersanede kıyafetlerini beğenmediği için azarlayarak sınıftan kovduğu öne sürülen öğretmen Halil Serkan Öz kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Vali Selim Cebiroğlu’na tepkiler çığ gibi büyürken valinin istifası için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretine maruz kalan Halil Serkan Öz isimli öğretmenin, dün düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da YalovaValisiİstifaEt etiketiyle kampanya başlatıldı.

DİLENCİ, EŞEKBAŞI, ANARŞİST

Cebiroğlu, Öz’e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle çıkışmış, diğer öğretmen ve okul müdürlerini de ‘eşekbaşı, anarişist’ gibi ifadelerle azarlamıştı.

Twitter’da başlatılan kampanyaya yurttaşların yanısıra, eğitim sendikaları ve sivil toplum örgütlerinden de destek yağıyor.

GÖSTERİDE FENALAŞIĞ HAYATINI KAYBETTİ

Öz, dün valinin tavrını protesto amacıyla düzenlenen ‘Öğretmene Saygı Yürüyüşü‘nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılıp, kalp krizi geçirdiği anlaşılan Öz hastaneye yetiştirilemeyerek yaşamını yitirmişti.

BÜYÜK TEPKİ

Vali konu ile ilgili üzgün olduğunun açıklamasını yaparken valiye tavrı nedeniyle gösterilen tepkinin boyutları daha da artmaya başladı.

İbrahim Varlık ‏@ibrahimvarlik

Biraz insanlık onurun varsa, az biraz içinde vicdanın kaldıysa #YalovaValisiİstifaEt

TerbiyesizHerif ‏@TerbiyesizHerif

Toplumun uygarlık düzeyi öğretmene verdiği değerle ölçülür -Atatürk Bana 1 harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum Hz Ali #YalovaValisiİstifaEt

Ahmet Ümit ‏@baskomsernevzat

Sadece kurşun öldürmez; bayağlık da öldürür, hakaret de öldürür, cahalet de öldürür… #HalilSerkanÖz #YalovaValisiİstifaEt

Çiğdem ‏@bozkrdkiagac

Kıyafeti için azarladın,Kefen giydi.Mutlu musun ..Seni Yalova da istemiyoruz..!! #YalovaValisiİstifaEt

#YalovaValisiİstifaEt mesin.. Öğrencilerin şahit olduğu bir mahkemede “Başkalarının intiharına alenen sebep olmaktan YARGILANSIN !”

İnternette dolaşan Atatürk fotoğrafı

Bu talihsiz olay sonrasında Atatürk’ün oturur vaziyette bir öğretmenin arkasında dersi ayakta izlediği görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

atatürk

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+3 = ?