logo


Twitter’a ‘Gezi’ kontrolü geliyor!

_17_img_640_360Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nın Gezi Parkı eylemlerini ele aldığı zirvede, eylemlerin organize edildiği sosyal medyanın istihbarat birimlerince takip edilmesi kararı alındı

Hükümete demokratikleşme paketini hazırlayan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, GeziParkı protestolarıyla başlayan süreçte yaşananları masaya yatırmak amacıyla özel değerlendirme toplantısı düzenledi. Gezi eylemlerinin değerlendirildiği ilk önemli toplantı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nca (KDGM) yapıldı. Güvenlik birimlerinin kendi içlerinde yaptığı analiztoplantılarının dışında geniş katılımlı ilk toplantı olma özelliği taşıyan toplantı geçen ay gerçekleştirildi.
Müsteşar Ulvi Saran’ın başkanlığındaki toplantıda İçişleri ve Adalet bakanlıklarının yanı sıra, MİT Müsteşarlğı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, TRT, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Anadolu Ajansı, BasınYayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Telekomünikasyon Başkanlığı’ndan (TİB) temsilciler bir araya geldi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+2 = ?