logo


Tuzla’da askeri alanda yangın

Tuzla'da askeri alanda yangın

Tuzla’da, askeri bölgedeki ağaçlık alanda çıkan yangın, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu kontrol altına alındı. D-100 Karayolu’nun Edirne istikameti de trafiğe açıldı.

Tuzla’da askeri alan içinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Görgü tanıklarına göre alevler her geçen dakika büyüyor ve daha geniş alana yayılıyor. Alevlerin rüzgarın da etkisiyle ilerlediği bölgenin yakınında İçmeler mahallesinin bir bölümü, yerleşim yerleri bulunuyor. O evlerden birinde yaşayanlar alevlerin genişlemesinden endişelenirken bir yandan da görüntü çekti. Öte yandan bölgeye itfaiye araçlarının yanı sıra havadan söndürme için helikopter yönlendirildi. Yangının başladığı alanın Tuzla Jandarma Komutanlığı içinde yer aldığı belirtiliyor.

Tuzla’daki askeri bölgede çıkan yangın kontrol altına alındı

TUZLA’da, askeri bölgedeki ağaçlık alanda çıkan yangın, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu kontrol altına alındı. D-100 Karayolu’nun Edirne istikameti de trafiğe açıldı.

Saat 17.30 sıralarında Tuzla Piyade Okulu’nun bulunduğu ağaçlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayıldı. Alevlere karadan çok sayıda itfaiye ekibi, havadan da Orman İşletmesi’ne ait söndürme helikopteri müdahale etti.

Çevreye yayılan yoğun duman ve alevlerin yaklaşması nedeniyle D-100 Karayolu’nun Edirne istikameti bir süre trafiğe kapatıldı. Yoğun duman Ankara istikametindeki araçları da etkiledi. D-100 Karayolu’nun her iki yönünde de uzun araç kuyrukları oluştu.

Otluk alanda başladığı öğrenilen yangın, havadan ve karadan yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saat sonra kontrol altına alındı.

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+7 = ?