logo


Türkiye’nin en güvendiği isim belli oldu

ugurdundar1MediaCat’in yaptığı Güven Endeksi sonuçları belli oldu. Birinci sırada Uğur Dündar yer aldı

HER yıl, MediaCat ve IPSOS tarafından yürütülen Celebrity Güven Endeksi sonuçları açıklandı. 1 Eylül’de MediaCat Dergisi’nde de yayınlanacak olan Celebrity Güven Endeksi – Temmuz 2014 araştırmasında, Türkiye’de tüketicilerin marka tercihlerinde en çok güvendikleri isim, soruşturmacı gazeteci ve SÖZCÜ Yazarı Uğur Dündar oldu.

İkinci İmirzalıoğlu…
Üç ayda bir tekrarlanan araştırmada, insanların marka tercihlerinde en çok hangi ünlülerden etkilendiği sorusuna yanıt arandı. 12 ilde 15 yaş üstü 1200 kişiye CATI (Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmeleri) tekniği ile tek bir soru soruldu: “Genel olarak hangi ünlü kişinin tavsiyesi/önerisine güvenirsiniz?” Verilen yanıtlar, Uğur Dündar, Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Listede dördüncü sırada Gülben Ergen yer aldı.

Gençler Tarkan ve Murat Boz diyor…
Celebrity Güven Endeksi’nde, gençlerin tercihleri de değerlendirildi. Temmuz 2014 araştırmasına göre; Türk gençleri en çok Murat Boz ve Tarkan’a güveniyor. Türkiye’nin en çok güvendiği ünlüler yaş gruplarına göre farklılık gösteriyor. 15-19 yaş arası genç grup, “En çok kime güveniyorsunuz” sorusuna cevap olarak pop müziğin ünlü isimleri Tarkan, Murat Boz ve Hadise’yi sıralıyor. 20-25 yaş arası grubun tercihi ise Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ. 36 yaş üzeri yetişkinler ise tercihlerini Uğur Dündar’dan yana kullanıyor. Bu yaş grubu, popülariteden pek fazla etkilenmiyor.

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+7 = ?