logo


Türkiye’de mantar gibi çoğalan ‘Korku evleri’ mercek altında!

Türkiye'de mantar gibi çoğalan 'Korku evleri' mercek altında!

Başlangıçta bir internet oyunu olan ancak daha sonra başta Amerika olmak üzere birçok ülkede moda haline gelen “korku evleri” veya “Odadan Kaçış” Türkiye’de de çoğalıyor

İlk olarak İstanbul’da birkaç üniversiteli gencin kiraladığı evde başlattıkları oyun, İzmir ve Ankara gibi büyük kentlere de sıçradı ve adeta bir salgın halini aldı.
Hafta sonu gençlerin eğlence ve adrenalin oyunu olarak rağbet gösterdiği evlerde gizemli ve korku seanslarının sabahlara kadar müşteri bulduğu belirtiliyor. Kişi başı ücreti semtine göre 15 ile 100 TL arasında değişen adrenalin evlerine en az 2 en fazla 6 kişi gidebiliyor.

Randevulu gidilen evlerin giderek çoğalması, olayın kayıtdışı boyutunu gündeme getirdi. Hiçbir vergi kaydı olmadan elde edilen yüksek kazanç Maliye Bakanlığı’nın dikkatini çekti. Maliye ve polis bu evleri mercek altına aldı. Savcılık yetkilileri, bu evleri işletenlerle ilgili yasalarda karşılığını bulan açık bir hüküm bulunmadığını, konunun “Kabahatler Kanunu” kapsamında değerlendirilebileceğini belirtti. Kayıtdışı ticari faaliyete dönüşen oyun odalarının tespiti ve işlem yapılması halinde vergi cezaları da gündeme gelecek.

Kaynak:Habertürk

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?