logo


12 Temmuz 2017

Türkan Şoray taburcu oldu!

Yıllardır Cushing Sendromu adı verilen hastalıkla mücadele eden usta sanatçı Türkan Şoray, önceki gün ameliyat olduğu Fulya Acıbadem Hastanesi’nden taburcu oldu.

Sözcü’de yer alan habere göre; Cushing Sendromu nedeniyle hızla aldığı kiloları veremeyen ve yürüme güçlüğü çeken Türkan Şoray’ın ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Basın mensuplarının karşısına tekerlekli sandalye ile çıkan Şoray, “Şu an çok iyiyim. Yürüyemiyordum. Aşırı kilo alıp veremiyordum. Yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktı. Çok şükür atlattım” şeklinde konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Nurperi Gazioğlu ise, “Türkan Hanım’ın bir süredir devam eden Cushing Sendromu hastalığı vardı. Hipofiz bezindeki küçük tümörden kaynaklanan teşhisle ameliyat ettik. Sorunsuz bir ameliyat geçti. Tümörü de çıkardık. Şimdi sonuçlar daha iyi. Kortizon hormonunu epeyce düşürdük. Daha önce de böbrek üstü bezi kesesi alınmıştı. Bir ay dinlenmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Şoray kızı Yağmur Ünal, annesinin elini bir an olsun bırakmadı. Sanatçının kız kardeşi Nazan Şoray da ablasına destek verdi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?