logo


17 Ağustos 2015

Türk tankları bomba yağdırdı

türk tank görseli

DAEŞ’in 7 havan topunun Türkiye topraklarına düşmesinin ardından Türk tankları DAEŞ mevzilerini bombaladı.

Kilis’in karşısında muhalifler ile çatışan DAEŞ’in attığı havan toplarından 7’si, Türkiye tarafında Yavuzlu ve Ardıçlı köyleri ile Ardıçlı karakolu yakınlarına düştü; ölen ya da yaralanan olmadı. Önlem amaçlı olarak Ardıçlı köyü ve karakol boşaltıldı.

Kilis’in sınır köyü Ardıçlı’nın karşı tarafında bulunan, Azez’e bağlı Karamezre köyünde Suriyeli muhalifler ile DAEŞ arasında çatışma yaşanıyor. Muhaliflerin kontrolüne geçen Karamezre’deki doğalgaz aktarım istasyonunu hedef alan DAEŞ’in attığı havan toplarından yedisi, sınırın Türkiye tarafına düştü.
Al Jazeera’ye bilgi veren kaynaklar, havan toplarından bir kısmının Yavuzlu ve Ardıçlı köyü kırsalına düştüğünü söyledi. İki havan mermisi de köyün birkaç yüz metre batısındaki karakol yakınlarına düştü. Havan toplarından birinin bir eve isabet ettiğini söyleyen kaynaklar, evin boş olması nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadığını aktardı.

TÜRK TANKLARI DAEŞ MEVZİLERİNİ BOMBALADI

Havan toplarının Türkiye tarafına düşmesi üzerine, angajman kuralları çerçevesinde Türk tankları DAEŞ mevzilerine yoğun biçimde saldırdı.
Devam eden çatışmalar nedeniyle sınır köyü Ardıçlı ve Ardıçlı karakolu önlem amaçlı boşaltıldı. Havan toplarının düşmesiyle ölen veya yaralanan olmadı. Bölgeye önlem amaçlı ambulans sevk edildi.
Anadolu Ajansı, Ekincik Köyü kırsalında taşlık alana bir havan topu mermisinin düştüğü bilgisini verdi.

MUHALİFLERİN DAEŞ’E SALDIRISI

Suriyeli muhalifler, gün boyu DAEŞ kontrolündeki Azez ilçesi köylerine saldırdı. Öğle saatlerinde, Karamezre’nin güneyindeki köylerden bazıları ele geçirildi.
Türkiye sınırına sıfır mesafedeki Karamezre’de çatışmalar sürüyor. Stratejik öneme sahip doğalgaz aktarım istasyonu muhaliflerin eline geçti. Bunun üzerine DAEŞ, istasyona yönelik havan atışlarını sıklaştırdı.
Buraya atılan havan toplarından yedisi Türkiye tarafına düştü. Yavuzlu ve Ardıçlı köyü isabet aldı. Mermilerden ikisi de köyün birkaç yüz metre batısında bulunan karakol yakınlarına düştü.

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+5 = ?