logo


Türk koca terk etti, Naide terörist oldu!

rusya-terorist-damat-640x360Rusya’da terör alarmı verilmesine neden olan Naide Asiyalova’nın, Türk eşinden ayrıldıktan sonra canlı bomba olduğu öne sürüldü.

İddiaya göre Naide, ikinci eşi olan Rus’u da terörizme çekmiş.
Rusya’nın Volgograd kentinde bir otobüste önceki gün Naide Asiyalova’nın (30) üzerindeki patlayıcılar havaya uçmuş, altı kişi ölmüştü. Naide’nin Lifenews haberajansına konuşan annesi Ravzat Asiyalova ise şunları söyledi:

İŞ ARKADAŞIYDI: Kızım yedi yıl kadar önce Moskova’da bir Türk inşaat firmasında iş bulmuştu. Türkçe’yi çok iyi bildiği için tercümanlık yapıyordu. Sonra bir turizm acentesine geçti. Burada yine Moskova’ya çalışmaya gelen ve kısa bir sonra ilk kocası olan Türk vatandaşı M. Ç. ile tanıştı. Birkaç yıl çok mutlu bir hayatları vardı.
KRİZ VURUNCA: Ama 2008 krizinde kocasının firması kapandı. Aralarında sürtüşme başladı. Sonunda kocası boşanmak istedi. Ortak çocukları olmadığı için kızım kabul etti. M.Ç. boşanıp Türkiye’ye döndü. Bu boşanma kızımı çok etkiledi. 2009’dan sonra Dağıstan’da bizi aramaz oldu. Üç yıl önce de tesettüre girme kararı aldığını bize telefonda söyledi. İkinci kocası olan Rus ile, eski Türk eşini unutmak için evlendiğini düşünüyorum.”

Rus kocası bomba uzmanı
Naide’nin asıl hedefinin otobüs olmadığı, 2012 yazından Moskova’yı terk edip Dağıstan’daki Vahabi gruplara katılan ikinci eşi Dmitriy Sokolov ile birlikte Moskova’yı kana bulamak istediği öne sürüldü. İki militan daha, çifti Moskova’da bekliyordu. Haber sitesi RT, “Amaturahman” olarak da bilinen Naide’nin, ikinci eşini radikal İslam’a geçirdikten sonra Dağıstanlı militanlara katılmaya ikna ettiğini yazdı. Rus kocanın, uzmanı olduğu patlayıcılarla kadını bizzat teçhiz ettiği iddia edildi.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+4 = ?