logo


Türk işadamından 1 milyonluk yatırım

Sinerji Afrika organizasyonu aracılığıyla yapılan yardım seçilen 20 hastaneye dağıtıldı.

Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya’nın eşi Chantal Biya’nın başkanlığını yaptığı ‘Sinerji Afrika’ 30 Afrika ülkesinin başkan eşleri tarafından yönetiliyor.

Yasin Erdem yaptığı katkılar nedeniyle Sinerji Afrika’nın Kanada temsilciliğine seçildi. 27 Mayıs’ta Montreal’de yapılan törene Kamerun’dan sinerji Afrika’nın genel sekreteri katıldı. Kanada Kamerun Ticaret Odası’nın da başlanlığını yapan Yasin Erdem, kamerun’da büyük eksiklikler gördüklerini ve bu ülkenin dış dünyayla baülantısı olmaya çalışacaklarını ve insani ve ticari yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti. Erdem annesi adına bir de okul yaptırmayı planladıklarını da açıkladı. SOMA KURBANLARI İÇİN SAYGI DURUŞU

Sinerji Afrika Genel Sekreteri Jean Stephane Biatcha, teşekkür konuşmasına başlamadan Soma’da hayatını kaybeden madenciler için büyük üzüntü duyduklarını söyledi ve bir dakikalık saygı duruşuna çağırdı.

Yasin Erdem ‘de bu konuda büyük üzüntü duyduklarını ve büyükelçilik vasıtasıyla Soma’ya yardımda bulunduklarını da ekledi. Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya ve eşi Chantal Biya geçen sene Türkiye’yi ziyaret etmiş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşiyle de görüşmüşlerdi.

Etiketler: » » » »

Share