logo


06 Temmuz 2013

Türk Futbolunda Neler Oluyor ? Kulüpler İsyanda !!!

tffTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in dün düzenlediği basın toplansı ve TFF’nin aldığı karardan dolayı Galatasaray yönetimi AİHM’e gitmeye hazırlandığı öğrenildi.

ANIL RIFAT YILDIRIM –Galatasaray Spor Kulübü ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında ipler gerilmeye devam ediyor.Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üyesi ve İcra Kurulu üyesi Sedat Doğan’ın ve kulüp yöneticilerinin diğer takımların rahatsızlıklarını göz önünde bulundurarak türk futbolunun gelişmesi adına AİHM’e Federasyon’a karşı dava açacak.Galatasaray yönetiminin önde gelen isimlerinden edindiğimiz bilgilere göre ülkemizi Avrupa’da temsil edecek olan Galatasaray’da yabancı kontenjanı büyük sorun teşkil etmekte ve gelecek olan başarıları engellemekte…

17 KULÜP HİÇE SAYILDI !

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav,TFF’nin tutumuna sert tepki göstererek, 17 kulübün hiçe sayıldığını söyledi. 120 imzanın hazır olduğuna dikkat çeken Cavcav, “Olağanüstü Genel Kurul için 17 kulüp imzasını verdi. yeterli imzayı da tamamlayıp, gerekeni yapacağız. Başkan Yıldırım Demirören’in açıklamalarını ibretle ve hayretle izledim. Sadece bizim değil, birinci ve ikinci lig kulüplerinin de bazı istekleri görmezden gelindi. Onlar da genel kurul için bize imza vereceklerdir” dedi.

289 DELEGE OY KULLANIYOR

TFF Genel Kurulunda 298 delege oy kullanıyor. Olağanüstü Genel Kurul’a gidilebilmesi için delege sayısının yüzde 40’ının noter onaylı yazılı müracatı gerekiyor. Kulüpler şu ana kadar 120 imza topladı. Fenerbahçe bu oluşuma destek vermiyor.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?