logo


Türk Büyükelçi, Dışişleri’ne çağrıldı

hüseyinavnikarslıoğlu-manset

Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nu bakanlığa çağırdı. Türkiye’nin buna cevabı gecikmedi.
Westerwelle Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nu bakanlığa çağırdı.
Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nu bakanlığa çağırdı.

Gezi Parkı protestolarına polisin sert müdahalesi ve Türk siyasetçilerin son günlerde Almanya’ya yönelttiği eleştiriler Berlin’in tepkisine neden oldu.
Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westewelle’nin Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nu Türkiye saati ile 14.30’da bakanlığa çağırmasının nedeni olarak, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Almanya Başbakanı Angela Merkel hakkındaki son açıklamaları gösteriliyor.

Ukrayna’da resmi ziyarette bulunan Westerwelle’nin Karslıoğlu’nu bizzat kabul etmeyeceği belirtiliyor.

TÜRKİYE’DEN ALMANYA’YA ANINDA CEVAP

Bu arada Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl’un de Türk Dışişleri’ne çağrıldığı belirtildi.

BAĞIŞ: ‘SAYIN MERKEL KENDİ SEÇİMİNE BİR MALZEME ARIYORSA…’

Başbakan Angela Merkel İstanbul’daki polis müdahalesi ile ilgili olarak “Açık konuşmalıyım ki yaşananlar karşısında birçok insan gibi ben de dehşete düştüm” demişti. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da bu açıklama üzerine “Sayın Merkel kendi seçimine bir malzeme arıyorsa bu malzeme Türkiye olmamalıdır. Daha önce de bu malzemeyi kullanmaya kalkan Sarkozy’nin sonu pek hayırlı olmadı” ifadelerini kullanmıştı.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+9 = ?