logo


23 Ağustos 2016

Turizm Dünyasından Önemli Gelişmeler

turizmTürkiye’nin ölü bir turizm sezonunu geride bırakması bekleniyor. Oteller, tatil köyleri ve konaklamak için pansiyonlar turizmin kötü gidişatından hiç memnun değiller. Düzenli olarak turizm haberleri takip ettiğimiz için vatandaşlar tatil planları içerisine girdiler.

Genellikle vatandaşlarımız tatiller ile tatilleri birleştirmeyi seviyorlar. Kurban Bayramı tatili ile yıllık izinlerini birleştirmek isteyen insanlar tatil fırsatlarını değerlendirmek istiyor. Ölü turizm sezonunda canlı bölgelerde tatilin keyfini çıkartmak istiyorlar. Sizler için canlı tatil bölgelerini araştırıyoruz.

Fethiye’de nerelere gidilir?

Muğla’nın 13 ilçesinden bir tanesi olan Fethiye turizm yönüyle oldukça ilgi çekicidir. Türkiye genel olarak ölü bir turizm sezonu geçirmesine rağmen Fethiye’de işler farklıdır. Tatil plajları ve gece hayatı kaliteli bir şekilde devam etmektedir. Kuşadası gezilecek yerler bakımından ilginizi çekebilir. Xanthos Antik Kenti, Letoon Antik Kenti, Ölüdeniz, Babadağ, Çalış Plajı, Kayaköy ve Gemiler Adası ilginizi fazlasıyla çekecektir. Fethiye tatiline başlamadan önce özellikle gece hayatı için ayrı bir yer açmalısınız. Gece hayatından çok memnun kalacağınızı hatırlatmak isteriz.

Didim’de nerelere gidelim?

Didim, Aydın’ın turizm yönünden gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir. Didim, diğer turizm ilçeleri ve illeri gibi ölü değildir. Didim’de bu sezon tatil biraz daha canlı geçmektedir. Didim gezilecek yerler bakımından insanların ilgisini çekmiştir. Gece hayatı, gezilecek yerleri, plajları ve ekonomik olması tercih edilme sebepleri arasında bulunuyor. Milet Müzesi, Saplı Ada, Bafa Gölü Tabiat Parkı, Apollon Tapınağı ve Altınkum Plajını ziyaret etmelisiniz. Bu bölgelerde sık sık fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?