logo


15 Mayıs 2017

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurta Donasyonu

Tüp bebekte başarıya ulaşmak, gebelik elde edebilmek için sağlıklı yumurta, sperm ve rahim gereklidir. Bu üçüünün sağlıklı bir şekilde elde edilemediği durumlarda tedavide başka yöntemlere gidilir. Tüp bebek tedavisinde kadından yumurta; erkekten de sperm alınarak vücud dışında yani laboratuvar ortamında birleştirilir. Bu işlem sonunda gelişen embriyo ya da embriyolar anne rahmine yerleştirilir (Transfer işlemi). Fakat bazen erken menopoz ya da çeşitli sağlık sorunları nedeniyle anne adayından yumurta elde edilemediği durumlarda, yumurta donasyonu yöntemine başvurulabilir.

Yumurta donasyonu, sağlıklı ve genç bir başka kadının yumurtasının alınıp, sizin eşinizin spermi ile laboratuvar ortamında (Tüp bebek) birleştirilmesi ile gerçekleşen tüp bebek yöntemidir. Yumurta donasyonunda yumurtayı veren kadına donör denir. Donörler seçilirken ailenin genetik özelliklerine en yakın olarak seçilirler. Ten rengi, saç rengi, göz rengi ve hatta ırk olarak aileye en yakın donörün yumurtaları kullanılarak, tüp bebek tedavisinde yumurta donasyonu işlemi gerçekleştirilir.

Türkiye’de yumurta donasyonu işlemi yönetmelik gereği yasaklanmıştır. Bu tedaviyi görecek hastalar Kıbrıs tüp bebek merkezlerini tercih edebilirler. TC Kimliği ile Kıbrıs’a sorunsuz seyyahat edebilecek olan Türk Vatandaşları, burada kısa bir süre konaklayıp tüm işlemlerini gerçekleştirip, geri dönüş yapabilmektedirler. Tüm bu süreç esnasında Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri işlemlerinizi takip etmekte, ülkeye giriş yaptığınız andan, ülkeden çıkış yapacağınız ana kadar sizlere hizmet vermektedir.

Tüp bebek tedavisinde yumurta donasyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://www.kibrismagusatupbebek.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?