logo


13 Şubat 2017

Tüp Bebek fiyatları 2017

Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olan çiftler günden güne arttıkça, çeşitli kısırlık problemleri çeken çiftler de soluğu tüp bebek merkezlerinde almaktalar. Öncelikle doktorları ve klinikleri araştıran çiftlerin en başta sorduğu sorular arasında geliyor tüp bebek fiyatları. Sizlere bu yazımızı 2017 yılı tüp bebek fiyatları hakkında ortalama bir bilgi edinebilmeniz amacıyla hazırladık.

Günden güne sektördeki yenilikler ve kullanılan malzemelerin ithal oluşu dolayısıyla tüp bebek sektöründeki fiyatların belirlenmesini dolar ve euro oranında belirlenmesi sağlamaktadır. Yine de tüm dünyaya oranla Türkiye’deki tüp bebek fiyatları kıyaslandığında çok daha makul seviyelerde seyrettiği ortadadır. Örneğin İngiltere 1 tüp bebek denemesi yapan bir çift, aynı paraya Türkiyede 3-4 tüp bebek denemesi yapabiliyor. Bu yüzden de yabancı hastalar Türkiye’deki tüp bebek merkezlerini tercih ediyorlar. Bir diğer yanda alanında uzmanlaşmış Türk tüp bebek doktorları artık dünya çapında tanınmakta ve yurt dışında ciddi sayılarda hasta çekmektedirler.

2017 yılı itibarıyla Türkiye’deki tüp bebek merkezlerinde tüp bebek tedavisi fiyatı 1800 ile 2000 Euro arasında değişmektedir. Tedavide bir çok tüp bebek merkezi mikroenjeksiyon ile tüp bebek tedavisi yapmaktadır. Türk Lirası ile ortalama bir değer söylemek gerekirse hastalar 5500-6000TL arasında bir ücret ödeyerek tüp bebek tedavisi görebilmektedirler. Bu tutar sadece klinik ücreti olarak kayıtlara geçmektedir. Tedavi süresince anne adayının kullanacağı ilaçlar da bu fiyata eklenmektedir. Anne adayının kullanacağı doza göre ilaç ücretleri belirlenmekte ve 1000-1500TL de onlar tutmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar standart tüp bebek tedavisi işlemleri için belirlenmiş olan fiyatlardır. Eğer çiftte herhangi bir başka sorun yoksa ortalama olarak bu fiyatlar üzerinden tedavi görebileceğini düşünebilirler. Eğer ki tüp bebek tedavisinden önce olacağınız muayenenizde doktorunuz çeşitli sorunlar ile karşılaşır ve tedavinize ek olarak çeşitli uygulama ve ameliyatların yapılmasını önerirse, o zaman sizin ödeyeceğiniz toplam tedavi tutarı da değişecektir. Tabii bu yine de tüp bebek fiyatını etkilemez ama size tavsiyemiz tüm bu şartları göz önünde bulundurup, tam teşkilatlı bir merkeze giderek size yapılacak olan tüm işlemlerin tek bir merkezde yapılıp yapılmadığını öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü tüm işlemler tek bir merkez bünyesinde yapılabiliyorsa, fiyatta pazarlık etme şansınız da olacaktır.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+1 = ?