logo


Tunus Heyeti, Hüseyin Sözlü’yü Ziyaret Etti

Tunus’un Nabeul kenti Valisi Mohamed Akermi Hamdi, Milletvekili Saliha Bin Ayşa ve beraberlerindeki heyet, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Vali Hamdi, Nabeul ve Adana’nın iki yıldır kardeş şehir olduğunu belirterek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye tebriklerini iletti. Adana’yla birçok konuda işbirliği yapmak istediklerini kaydeden Hamdi, “Adana’yı büyük, temiz ve güzel bir şehir olarak gördük. Nabeul ve Adana deniz yoluyla da ulaşım sağlanabilecek iki şehir. Müşterek noktalarımız çok. Geleneklerimiz, adetlerimiz birbirine çok benziyor” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Mohamed Akermi Hamdi ve Nabeul heyetini Adana’da ağırlamaktan şeref duyduğunu ifade etti. Başkan Hüseyin Sözlü, “İki ülke ve iki şehir arasındaki kardeşlik münasebetlerinin ileriye taşındığını hep birlikte göreceğiz. Arapça konuşulan ülkeler arasında Türkiye’ye, gelenek, görenek ve halkın yapısı açısından en çok benzeyen ülke Tunus’tur. 15 yıllık Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemimde dış ülke ziyaretlerinde daha çok kendi kültürümüze yakın olanları tercih ettim. Paris’e New York’a birer kez gittiysem, kendi coğrafyamızdaki yerlerde ikişer kez bulundum. Nabeul-Adana arasındaki ilişkilerin gelişmesi, Türkiye-Tunus arasındaki münasebetleri de yoğunlaştıracaktır” diye konuştu.

Etiketler: » »

Share