logo


Tüm Zamanların En İyi Mobil Futbol Oyunları

Dünya’da en çok gelişen, en çok sevilen ve taraftara sahip spor dalı Futboldur. Futbol’un bu kadar sevilmesi onun farklı alanlarda da tanınmasını sağladı. İddaa da, oyunda, müzik de, sinema da, tiyatro da ve benzeri bir çok alanda futbol konuşulup, futbol haberleri yayınlandı. Ama özellikle oyun alanında futbol büyük bir gelişim gösterdi ve evlerimizin içine kadar spor bahisleriyle girdi. Futbol oynayamayan, vakti ve yeterliliği olmayan insanlar kendilerini futbol oyunu oynarken buldu. İlk başlarda atariler ile başlayan futbol serüveni playstation, pc ve son olarak da mobil teknoloji de son buldu. Şimdi sizlere tüm zamanın en çok sevilen 5 mobil oyununu inceleyeceğiz.

Dream League Soccer 2016

Hem Android Hem de İOS da bulunan Dream League Soccer, 2016 yılında ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülke de yılın en iyi spor oyunu olarak seçildi. Oyunda kendi takımınızı kurup zamanla transferler yaparak takımınızı güçlendiriyorsunuz. Oyun ücretsiz olsa da iyi bir takıma sahip olmak için oyun içi satın almalara ihtiyaç duyabilirsiniz.

PES Club Manager

PES firması tarafından geliştirilen bu oyun aslında PES 2015’in geliştirilmiş bir versiyonu. Oyunda 5 binin üzerinde lisanslı futbolcu bulunan bu menajerlik oyununda maçları 3 boyutlu simülasyon ile takip edebiliyorsunuz.

Online Kafa Topu

Bir Türk firması tarafından geliştirilen bu oyun aslında bizim gurur kaynağımız. 10 Milyon indirilme sayısına sahip olan Online Kafa Topu oyunu, iki kişinin topu rakip kaleye kafa ile atmaya çalışmasını amaçlıyor.

Captain Tsubasa Dream Team

Çocukluğumuzun muhteşem çizgi filmi Captain Tsubasa, yıllarca atariler de oyun olarak oynanmış daha sonra playstationlara kadar gelmişti. Ancak bu güzel çizgi filmin henüz düzenli ve güzel bir mobil oyunu yoktu. Birkaç sene önce çıkarılan bu oyun hem menajerlik hem futbol hem de Tsubasa’yı kapsıyor. Klab Game tarafından tasarlanan ve kısa zaman da 10 milyon indirilme sayısına ulaşan bu oyunu çok beğeneceğinize eminim.

 

Kaynak: https://www.netsporhaber.com/

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+2 = ?