logo

20 Kasım 2015

Tuğba Özay’ın çiftliği yanmaktan son anda kurtarıldı

Tuğba Özay

Antalya Manavgat’ta çıkan yangın sonucu 5 dönümlük alan zarar gördü. Manken Tuğba Özay’ın çiftliği yanmaktan son anda kurtuldu.

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde makilik alanda çıkan yangında 5 dönümlük alan zarar gördü. Çiftliğinin yanında çıkan yangın nedeniyle büyük panik yaşayan manken Tuğba Özay, sosyal medyadan yardım çağrısı yaptı.

Manavgat’ın Bucakşeyhler Mahallesi’ndeki manken Tuğba Özay’ın çiftliğinin yakınında saat 15.00 sıralarında yangın başladı. Kısa sürede genişleyen yangın, Tuğba Özay’ın anne ve babasının kaldığı çiftliğe kadar yaklaştı. Bunun üzerine çiftlikteki görevliler yangına müdahale etti.

İhbar üzerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleriyle Manavgat Orman İşletme Şefliği’ne bağlı arazözler yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangın, Özay’ın çiftliğine ulaşmadan söndürüldü. Yangında, 5 dönümlük makilik alanla bir eve ait odun deposu ve bazı meyve ağaçlarının zarar gördüğü belirtildi.

‘YİNE YANACAK DİYE ÇOK KORKTUK’

Yangın başladığı sırada ilçe merkezinde olan Tuğba Özay’ın annesi Duygu Özay da çiftliğe geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan Duygu Özay, yangının çiftliğe ulaşacağı endişesiyle çok korktuklarını söyledi. Çiftlik görevlilerinin haber vermesi üzerine hemen çiftliğe geçtiğini belirten anne Özay, “Yangın tam çiftliğimizin sınırına gelmişken söndürüldü. Biraz daha geç kalınsaydı, çiftliğimizdeki ağaçlarımız ve evimiz yanabilirdi. 2007 yılında büyük bir orman yangını felaketi yaşamıştık. O zaman çiftliğimiz büyük zarar görmüştü” dedi.

TUĞBA ÖZAY’IN YANGIN PANİĞİ

Yangını İstanbul’da haber alan Tuğba Özay ise sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajlarla yardım çağrısı yaptı. Sosyal medya hesabından “Arkadaşlar, Manavgat’taki dostlar acil yardım acil yardım. Çiftliğimiz yanıyor lütfen acil yardım. Havadan müdahale gerekir. Yangın uçağı yok. Acil acil” mesajını paylaşan Tuğba Özay, yangın söndürüldükten sonra ise şu mesaja yer verdi:

1

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?