logo


Trump: DAEŞ’i Obama kurdu!

donald-trump-daes-in-kurucusunu-acikladi--1470921662

ABD’de Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump, Başkan Barack Obama’nın terör örgütü DAEŞ’in kurucusu olduğu iddiasında bulundu.

Donald Trump, çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Trump, Obama’yı terör örgütü DAEŞ’in kurucusu olmakla suçlandı. Trump, partisinin Florida’da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, DAEŞ’in birçok yönden Obama’ya saygı gösterdiğini ileri sürdü. Konuşmasında ABD Başkanı’ndan tam ismi “Barack Hüseyin Obama” olarak söz eden Trump, “Obama, DAEŞ’in kurucusudur” ifadesini kullandı.

“CLİNTON’DA ÖRGÜTÜN KURUCU ORTAKLARINDAN”

Trump, Demokrat Partinin başkan adayı Hillary Clinton’ın da terör örgütünün kurucu ortaklarından olduğunu iddia etti.Beyaz Saray, Trump’ın iddiaları hakkında yorumda bulunmayı reddetti. Donald Trump, daha önce de Clinton’ı DAEŞ’i kurmakla itham etmişti. Trump uzun süredir, Obama ve eski Dışişleri Bakanı Clinton’ı, Ortadoğu’da DAEŞ tarafından istismar edilen iktidar boşluğunu oluşturan politikalar izlemekle suçluyordu. Trump, Obama’nın ABD askerlerini Irak’tan çekme kararını da sert şekilde eleştirmişti.

Kaynak:Türkiye

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+6 = ?