logo


TRT sanatçısı Kaçmaz’ın öldürülmesine ilişkin davada karar

TRT sanatçısı Kaçmaz'ın öldürülmesine ilişkin davada karar

Hatice Kaçmaz’ı, 17 Eylül 2014’de “evlilik teklifini reddettiği” gerekçesiyle bıçakla öldürdüğü iddia edilen sanık Munis, “kasten öldürme” suçundan “müebbet hapis” ile cezalandırıldı

TRT sanatçısı Hatice Kaçmaz’ı, 17 Eylül 2014’de “evlilik teklifini reddettiği” gerekçesiyle bıçakla öldürdüğü iddia edilen sanık Orhan Munis, “kasten öldürme” suçundan “müebbet hapis” cezası aldı.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Orhan Munis, maktule Hatice Kaçmaz’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Maktulenin ailesinin avukatları, mütalaaya kısmen katılmadıklarını bildirerek, sanığın “tasarlayarak canavarca hisle öldürme” suçundan cezalandırılmasını, cezada indirim uygulanmamasını talep etti.

Söz alan maktulenin babası Süleyman Dilaveroğlu, sanığın daha önceki savunmalarında yalan söylediğini ileri sürerek, “Babasını, kardeşini bıçaklamış, cezaevine uyuşturucu sokmuş. Makine gibi bir adam. Hangi baba buna kızını verir? Hangi kadın bununla evlenir? Kızımın mezarına her gün gidiyorum, yaraların iyileşti mi diye soruyorum” ifadesini kullandı.

Sanık avukatı da savunmasını yazılı olarak verdiğini, müvekkili aleyhine olan yasa hükümlerinin tatbikini istedi.

Son sözü sorulan sanık Orhan Munis, “Pişmanım. Adaletinize güveniyorum” dedi.

Kararı açıklayan mahkeme, sanığı “kasten öldürme” suçundan “müebbet hapis” ile cezalandırdı.

Mahkeme, sanığa haksız tahrik ile iyi hal indirimi uygulamadı.

SON KONUŞMA: ‘ALO ÖLÜYORUM’

Evlilik teklifini reddettiği gerekçesiyle Hatice Kaçmaz’ı 15 yerinden bıçaklayarak öldüren Orhan Munis hakkında “tasarlayarak adam öldürme” suçundan açılan dava dosyasına çarpıcı ses dosyaları girdi. Kaçmaz’ın telefonunda bulunan ses dosyaları mahkemeye delil olarak sunulmuştu.

Telefonda bulunan ses dosyalarında Kaçmaz’ın, Orhan Munis tarafından bıçaklandıktan sonra 112 Acil Servis görevlisi ile yaptığı telefon görüşmesi de bulundu. Söz konusu görüşmede, Kaçmaz 112 Acil Servis görevlisine “bıçaklandım ölüyorum…” diyerek vurulduğu yerin adresini veriyor.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+5 = ?