logo


26 Mayıs 2018

Toz Kehribar Tesbih Çeşitleri ve Fiyatları | www.gurebatesbih.com

Toz Kehribar Tesbih

Yeryüzünde pek çok doğal taş bulunur. Renkleri, dokuları, özellikleri birbirinden farklı olan bu taşlardan biri de kehribardır. Son derece değerlidir. Kehribar ağaçların kendisini korumak için salgıladığı reçinenin değişime uğramış halidir. Ağaç herhangi bir darbe aldığı zaman hasarlı bölgesini tamir etmek için bir sıvı salgılar.

Reçine adı verilen bu sıvı zamanla katılaşır ve fosilleşir. Bu da kehribar taşının oluşum sürecidir. Kehribar takı ve aksesuar yapımında kullanılır. Şifalı taşlardan biridir. Toz kehribar ise kehribarın işlenmesi sırasında ortaya çıkar. Kehribar bütün halinden işlenmeye başlanıldığında ortaya atık olarak tozlarını bırakır. Bu tozlar tekrar preslenerek taşa dönüştürülür. Böylece kehribar taşının her bir zerresi ziyan edilmeden kullanılmış olur. Yeniden elde edilen bu taşlar ise hem takı hem de tesbih yapımında kullanılır.

Toz Kehribar Tesbih Çeşitleri

Toz kehribar tesbih ise, kehribar tozlarının sıkıştırılmasının ardından elde edilen taşlardan yapılan tesbilere verilen isimdir. İşlenen kehribar taşının rengine göre rengi değişiklik gösterir. Sarıdan kırmızıya kadar değişik renklerde toz kehribar taşından yapılmış tesbih bulmak mümkündür. Toz kehribar da kehribar taşının kanıtlanmış faydalarını gösterir. Tozlardan tekrar üretiliyor olması şifa etkisini kaybettirmez. Bu taş troid bezi hastalıkları ve boğaz enfeksiyonlarına karşı iyileştirici etki gösterir. Astım ve bronşit benzeri solunum sistemi hastalıklarında koruyucudur. Ağrıları dindirici özelliği vardır.

Midenin ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirimi rahatlatır. Ayrıca kehribar taşının ve türevlerinin depresyonu önleyici etkisi de vardır. Kullanan kişi kadar yakınındakilere de pozitif enerji saçar. Bu taşın oluşumu çok uzun yıllar sürer. O nedenle yılların birikimini de beraberinde getirir. Ancak taşın şifa etkilerini görmek için mutlaka orijinal olması gerekir. Tesbih olarak da takı olarak da şifalı etkileri ortaya çıkar.

Toz Kehribar Tesbih Fiyatları

Toz kehribar tesbih fiyatları diğer kehribar tesbihlere göre biraz daha uygundur. Hem kehribar tesbih isteyip hem de bütçesi yeterli olmayanlar için iyi bir seçenek olabilir. Ancak yine de fiyatların tesbihin geri kalanında kullanılan madenlere göre değişiklik gösterebileceğini de unutmamak gerekir. Örneğin gümüş ve altın detaylı bir tesbihin fiyatı biraz daha farklı olacaktır. Tesbihlerin taşları da farklı kesimlere göre sunulur. El nasıl alışmışsa, taşların kesim şekli de çoğunlukla ona göre seçilir.

Toz Kehribar Tesbih Satın Almak İçin

www.gurebatesbih.com olarak tesbihin ne kadar özel olduğunu biliyoruz. Kültürümüzün önemli bir parçası olan tesbihleri sizlerle buluşturmaktan gurur duyan firmamız, toz kehribar tesbihlerde içinde olmak üzere her zevke ve bütçeye göre tesbihleri ürün gamı içerisinde bulundurur. Tesbih satın almanın en güvenli ve en hızlı yolu ile kendinizi ve sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Çok değerli bir taş ola kehribar kolayca taklit edilen taşlar arasındadır. Taşın geçek olup olmadığıyla ilgili şüphelerinizin olmaması için sizleri de alışverişe bekliyoruz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?