logo


Torunlar İnşaat basın açıklaması!

AZİZ-TORUN-371Torunlar GYO’nun Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen Stadı’nın arazisine yaptığı Torun Center projesinde yaşanan facia ile ilgili açıklama

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun dün yaşanan ve 10 işçinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili olarak açıklama…

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Torunlar olarak bu kazanın sorumlularının ortaya çıkarılmasının takipçisiyiz. Çünkü Torunlar GYO halka açık bir şirket. Parmak iziyle şantiyeye giriliyor. Herhangi bir sigortasız çalışan söz konusu değil. Hayatımızı kaybeden işçilerimizin ailelerine gereken her türlü sahiplenme olacaktır. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bu olayda da böyle bir sorumsuzluğu ya da kazayı meydana getiren nedeni şirketimize mal etmelerine ya da şirketimizin bu anlamada bir leke almasına asla müsaade etmeyeceğiz.

“BU ASANSÖRÜ BİZ DE KULLANIYORUZ”
Bu asansör yük ve insan asansörü olarak kullanılıyor. Bu asansörü biz de kullanıyoruz.
Bu hem insan hem de yük taşımak mersin çarşı escort üzere planlanmış. 2700 kilo ve 28 kişi taşıyabilen bir asansör. Bilirkişi raporu sonrası savcı ve gerekli merciler karar verecektir. Taşeron işçilerin asansörle malzeme çıkardığı anlaşılıyor.

“ASANSÖRLER BOZUKTU” İDDİALARI
Tamamen yalan çünkü bu asansörlerin kiralandığı firmanın iki elemanı her an sahada bulunuyor ve sorun anında hemen müdahale ediyor… Birkaç gün önce aynı asansörü ben de kullandım. Bu kişiler maalesef şantiyenin çevresinde dolaşarak bu şantiyede çalışıyormuş gibi hava uyandırıyorlar.

Etiketler: » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+6 = ?