logo


Topbaş: “Sonuç ne olursa olsun…”

habertopbaş620Oyunu Florya’da kullanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sonuç ne olursa olsun, ülkemiz, demokrasi ve milletimiz kazanacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eşi Özleyiş Topbaş ve oğlu Ömer Topbaş ile birlikte, oyunu ’Florya Murat Kölük İlkokulu’nda kullandı. Sandık başında sıra bekleyen Topbaş, oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“Artık söz de, karar da milletin” diyen Topbaş, “Demokrasilerde seçimler bayram günleridir. Arzumuz, bu güzel günlerin birlikteliğimizi bozmaması ve büyük bir millet olarak geleceğe birlikte yürüyebilmemizdir. Sonuç ne çıkarsa çıksın, ülkemiz, demokrasi ve milletimiz kazanacak. Çalıştık, gayret gösterdik. Şimdi kararı halkımız verecek. Milletimize hayırlı olsun diyorum. Barış içerisinde geçmesini diliyorum. Burada demokratik bir hak kullanımı var. Bu da bizim demokratik bir ülke olarak önemsediğimiz bir durum. Sandık karar yeridir. Milletimizin milli iradesine yansıyacaktır. Ülkemize hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Kadir Topbaş, seçim sonuçları ile ilgili tahmininin sorulması üzerine ise, “Artık tahminler bitti, kararlar çıkacak. Artık tahmin yapanlar ne kadar tutturduklarını değerlendirecek. Gece yarısına kadar zannediyorum sonuç çıkar. İyi bir katılım olduğu söylenmekte, bu da gerçekten demokrasi adına önemli. İnsanların sandıkta karar verme hassasiyetlerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, vatandaşımız partilerin hizmetlerine, duruşlarına bakarak karar verecek. Partiler de, sandık sonuçlarına göre, kendilerine gereken çeki düzeni verir. Ona göre halkla bütünleşmeye, halkın taleplerini görmeye, ülkeyi geleceğe taşımaya kararlı olan yönetimleri iş başında tutarlar” dedi.

Etiketler:

Share