logo


28 Temmuz 2013

Tolga: Önce Allah, sonra Trabzon!

1374995468798-640“Beşiktaş’a transferimle yeni bir sayfa açtım ve bu sayfayı yeni başarılarla doldurmak için çok çalışacağım.” “Kale benim diye bir şey yok. Ben yok, biz varız. Herkes bir numara olmak ister ancak iyi olan eldiveni alır.” “Beni Trabzon’dan ağlayarak ve de ağlatarak yollayanlara teşekkür ediyorum. Trabzonlu sevdi mi tam sever.”

“Beşiktaş’a transferimle yeni bir sayfa açtım ve bu sayfayı yeni başarılarla doldurmak için çok çalışacağım.” “Kale benim diye bir şey yok. Ben yok, biz varız. Herkes bir numara olmak ister ancak iyi olan eldiveni alır.” “Beni Trabzon’dan ağlayarak ve de ağlatarak yollayanlara teşekkür ediyorum. Trabzonlu sevdi mi tam sever.”

Beşiktaş’ın Trabzonspor’dan transfer ettiği Tolga Zengin, dün Avusturya’ya gelerek siyah-beyazlı takımın kampına katıldı. Kendisini havalimanında karşıladığımız tecrübeli file bekçisi, hedefinin futbolu Beşiktaş’ta bırakmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “1996 yılından bu yana ‘Yuvam’ dediğim Trabzonspor’da oynadım. 17 yıl boyunca o şanlı formayı giymek bana nasip oldu. Şimdiki hedefim Beşiktaş’ta kalıcı olmak. Hayatımın en verimli günlerinde geldiğim yeni takımıma en iyi şekilde hizmet etmek, gücüne güç katmak istiyorum.”

Uyum sorunu yaşamam

“Tolga Zengin olarak bugün bir yerlere geldiysem ve şimdi Beşiktaş formasını giyiyorsam bunu önce Allah’a sonra da Trabzonspor’a borçluyum. Buradayım çünkü Beşiktaş çok değer verdiğim, sevdiğim ve de saydığım bir camia. O yüzden Trabzonspor’da geçirdiğim 17 yılın ardından Beşiktaş’ta uyum sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum. Beşiktaş’ta iyi kaleciler var. Özellikle Cenk. Kale benim diye bir düşüncem olmadı. Ben yok, biz var. Herkes bir numara olmak ister ancak iyi olan eldiveni alır. Bunun için çok çalışacağım.”

Rüştü Ağabey’e teşekkür

“Rüştü Ağabey’in SABAH’a benimle ilgili söylediklerini okudum. Çok teşekkür ediyorum. Onun sadece kaleciliğimle ilgili değil, aynı zamanda karakterimle ilgili sarfettiği sözler beni çok mutlu etti, onurlandırdı. Yeni bir sayfa açtım ve bu sayfaya yeni başarılar yazmak için çaba göstereceğim. Yurtdışına gitmeyi asla düşünmedim. Beşiktaş’a gelmeyi ve annemin yanında kalmayı istedim.”

Numaram 61 olabilir

“Beşiktaş benim kariyerimdeki ilk ve son transferim… Trabzonspor’un evladı olarak oradan ayrılmak hiç de kolay değildi. Ancak Beşiktaş’ta da mutlu olacağıma inanıyorum. Trabzonspor’da şampiyonluk yaşadım, şimdi Beşiktaş’ta da yaşamak en büyük arzum. Beni Trabzon’dan ağlayarak ve ağlatarak yollayan herkese teşekkür ediyorum. Trabzonlu severse tam sever. Forma numaram 29 ya da 61 olabilir. Bunu henüz yönetimle görüşmedim. 29’u gururla taşıdım, 61’i de gururla taşırım.”

3 milyon 750 bin Euro garanti para

Beşiktaş ile üç yıllık sözleşme imzalayan Tolga Zengin; ilk sezon için 1 milyon 200 bin Euro, ikinci sezon için 1 milyon 250 bin Euro, üçüncü sezon için ise 1milyon 300 bin Euro garanti para alacak. Tecrübeli kaleci ayrıca maç başına 12 bin Euro kazanacak. Trabzonspor, Tolga’ya senelik 2 milyon 200 bin lira ödüyordu.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+3 = ?