logo


Tobb Kadın Girişimciler Kariyer Günleri Etkinliği Sürüyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliği sürüyor.

Kadın girişimciliğin artırılmasına yönelik düzenlenen etkinlik, Şahinbey Hacı Muzaffer Bakbak Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. Öğrencilere iş ve yaşam tecrübelerini anlatan girişimciler, öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı.

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Nilgün Kargıner, etkinlikte yaptığı konuşmada, azim ve istek olmadan başarıdan söz edilemeyeceğini belirtti.

Başarının sırrının gerekli çabayı göstermekten geçtiğini dile getiren Kargıner, “Gerekli özveriyi gösterdiğiniz takdirde yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Başarmak için çalışmak gerek. Ben de sizler gibi meslek lisesi mezunuyum. Sizler gibi öğrenci iken her zaman kendi işimi kurmayı hayal ederdim. Bu hedef doğrultusunda sürekli çalıştım ve hedefime ulaştım” dedi.

Kargıner, meslek liselerinde ‘Kariyer Günleri’ etkinliklerine devam edeceklerini, öğrencileri başarı konusunda cesaretlendirmek için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğinde, kadın girişimciler, Demet Doğdu, Serpil Karuserci, Eltaf Kuyucu, Gonca Bakım ve Gülce Gülcan da öğrencilere iş deneyimleri hakkında bilgiler vererek teşekkür etti.

Etiketler: » » »

Share