logo


Ticaret ve hizmet ciro endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Ciro Endeksi 2014 yılı ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,0 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış Ciro Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15,1 oranında artış kaydetti.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet İstihdam Endeksi 2014 yılı ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3, takvim etkilerinden arındırılmış İstihdam Endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 oranında arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Çalışılan Saat Endeksi 2014 yılı ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,4 oranında artarken, takvim etkilerinden arındırılmış Çalışılan Saat Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,5 oranında arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Ticaret ve Hizmet Brüt Ücret-Maaş Endeksi 2014 yılı ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,8 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış Brüt Ücret- Maaş Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 11,9 oranında arttı.

Etiketler: » »

Share