logo

15 Eylül 2016

Therrawood Zemin Nedir ?

therrawood-zeminÜlkemizde, ahşap zeminlerin, korkulukların, çitlerin zamanla çürümeye başladığı ve sağlamlığını yitirdiği görülmektedir. Ahşap görünüşüyle insanların gözüne hoş gelse de zamanla aşındığı için son zamanlarda pek tercih edilmemektedir. Peki ahşam yerine kullanılmaya başlanan madde nedir ve ne gibi özelliklere sahiptir?

Son zamanlarda ahşap yerine kullanılan malzemeler Therrawood adı verilen bir üründen elde edilmektedir. Ahşaba göre daha dayanıklı olduğu için bu maddede çürümeye ve deformasyona rastlanmaz. Görüntüsü ile ahşaptan farklı olmayan bu maddenin ondan eksiği yok fazlası vardır. Therrawood üretiminde tamamen doğadaki ürünler kullanılır. Yani bu madde yüzde yüz doğaldır, bu yüzden insanların nefes almasını kolaylaştırır ve iklim şartlarına karşı daha dayanıklı durarak çürüme ve deformasyon olmasını engeller. Üzerinden çetik kışlar ve sert doğa olayları geçse dahi bu maddeden üretilen ürünlerin sapa sağlam olarak durduğu ve hiç bir eskime belirtisi göstermediği görülür.

Kentsel dönüşüm ile birlikte bu maddenin de kullanımı artmıştır. Yeni inşa edilen evlerin zeminlerinin büyük çoğunluğu Therrawood zemin ile kaplanır. Bu zeminin faydaları bir hayli fazladır. Üzerinde toz tutmayan zeminin temizliği çok kolaydır. Bu ev temizliğime önem veren bayanların dikkat ettikleri bir noktadır. Ayrıca bu madde ile kaplanan zeminin çizilmesi diğer zemin türlerine göre daha zordur. Görüntüsü ile tıpa tıp ahşap gibi olan zemini gören insanların onun neyden yapıldığını ilk anda idrak edemzler ve ahşap sanırlar. Ayrıca maliyet açısından düşünüldüğü zaman Therrawood maddesi biraz diğerlerine göre daha avantajlıdır. Çünkü uzun süre dayandığı ve ilk günkü gibi kaldığı için herhangi bir bakım onarım gerektirmez. Bu da ilk kaplama alanında masraf diğerlerinden biraz fazla bile olsa uzun vade düşünüldüğü zaman hakkını verdiğini göstermektedir.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?