logo


04 Temmuz 2013

TFF’den ‘yabancı’da geri dönüş sinyali

tff Futbol Federasyonu, Fenerbahçe dışında kalan kulüplerin 6+0+4 sistemine karşı çıkması üzerine cuma günü yapacağı toplantıda eski sistemin 2 yıl daha devam etmesini karara bağlayacak

Spor Toto Süper Lig’de yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu sayısı konusunda tartışmalar sürerken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun cuma günü yapacağı toplantıda 6+0+4 sisteminin yerine geçen sezon uygulanan 6+2+2 sisteminin devam etmesini karara bağlayacağı öğrenildi.
Fenerbahçe’nin yeni sistem üzerinde ısrarcı olmasının yanı sıra Galatasaray’ın başını çektiği diğer kulüplerin 6+2+2’yi istemeleri ve bu konuda başvuru yapmaları üzerine Futbol Federasyonu’nun iki sene daha 6+2+2’nin devamı için karar alacağı bildirildi.

Federasyon yönetiminin bu konuda görüş birliğinde olduğu belirtildi. Ancak Futbol Federasyonu’nun, yine geçen sezon uygulanan sayısız yabancı ile sözleşme konusunda kararsız kaldığı ifade edildi. Yönetimdeki bazı isimlerin iki sezon değişiklik yapılmadan devam edilmesini istediği, diğer bölümün ise 10 yabancı ile mukavele imzalanması zorunluluğunun getirilmesi, böylece tribünde oturan yabancı sayısının fazlalığının engellenmesi görüşünü savunduğu vurgulandı.
Fenerbahçe 6+0+4 sisteminin 1 yıl önce karara bağlandığını hatırlatmış, yeni sezonda kesinlikle uygulanması gerektiğini açıklamış, aksi karar çıkması halinde Tahkim Kurulu’na gideceğini bildirmişti. Galatasaray ve diğer kulüpler de, yabancı sınırlamasının getirilmesi halinde, AB üyesi ülkelerin futbolcularının yabancı sayılmaması konusunda adım atacağını duyurmuştu.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+6 = ?