logo


Terminal Taksi Durağındaki Taksiciler Umduğunu Bulamadı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Erzurum Şube Başkanı Naci Altay, terminal temsilcilerinin umduğunu bulamadığını bu yüzden iş bırakacaklarını söyledi.

Erzurum Terminal’deki firmanın yaptığı sözleşme şartlarının ağır olduğunu ifade eden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Erzurum Şubesi Başkanı Naci Altay, Terminal Taksi durağındaki taksicilerin birçoğunun bu yüzden iş bıraktığını söyledi.

Altay, “ Terminal taksi durağındaki taksicilerimiz Erzurum Terminal’deki firmanın yaptığı sözleşme şartlarının ağır olduğundan dolayı ve taksici arkadaşlarımız iş yapamadığından ötürü birçok taksi şoförümüz işlerini bırakmak zorunda kaldı. Daha öncesinde Terminal taksi durağında 30 taksici arkadaşımız çalışırken şimdi bu sayı 25’e düştü. Terminal firma yönetimi ile taksiciler arasında yapılan sözleşmeye göre kişi başına 21 bin TL yere parası ödediler. Yine ayrıca terminal ’deki firmanın yaptığı göre her ay 350 TL doğalgaz elektrik ve gider parası ödenirken firma doğalgaz elektrik faturalarını aldığı halde ödemez iken taksici şoförlerimizin kendi cebinden doğalgaz elektrik faturası ve diğer giderlerini ödüyorlar. Bunun yanında terminale giriş çıkış yaparken 20 TL para ödüyorlar. Sözleşmeye göre eğer taksi şoförü işi bırakır ise 20 bin avro ceza şart ödemek zorunda kalıyor. Taksicilik yapan şoförlerimiz iş yapamadığından dolayı borç batağına batmış haldedir. Bizim firma yönetiminden isteğimiz sözleşme şartlarını yeniden yapılmasını şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firma arabalarının yerinin ileriye doğru kaydırılmasını istiyoruz. Taksi şoförleri büyük ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Bu düzensizliğe en kısa zamanda dur denilmesini biran evvel çözüm bulunmasını istiyoruz.” dedi.

Etiketler: »

Share