logo


16 Eylül 2013

Terim’den Madrid Öncesi Son Mesaj!

drogba_fatih_terim_9555Galatasaray’da Teknik Direktör Fatih Terim ve Didier Drogba, Real Madrid mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve oyunculardan Didier Drogba Real Madrid mücadelesi öncesinde basın toplantısı düzenledi. Didier Drogba gruptan çıkma şanslarının yüksek olduğunu belirtirken, Terim ise Bruma’nın 90 dakika oynamasının mümkün olmadığını söyledi ve bazı değişiklikler olabileceğini söyledi.

GRUPTAN ÇIKMA ŞANSIMIZ YÜKSEK

“Real Madrid ile daha önce karşılaşmıştık ve yendik. Bu sefer de yenebiliriz. Bu gücümüz var. Yeneceğimizi umut ediyorum. Grubun en tanınmış popüler takımları Real Madrid ve Juventus. Ancak biz deneyimli bir takımız, benim de bu tür maçlarla ilgili deneyimim var. Bizim gruptan çıkma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

TERİM VE DROGBA’NIN TİŞÖRTLERİNDE İMZA!

Gol atmasından daha önemli olanın takımın kazanması olduğunu vurgulayan Fildişili golcü, “Şampiyonlar Ligi’nde umuyorum ki daha fazla gol atacağım. Golden daha önemlisi takımın kazanması.” derken, Drogba ve kendisinin tişörtlerinde yer alan imza ile ilgili Terim, “Ben onun tişörtüne imza attım. Sonra da gittim ona sen de benimkine imza at dedim.” ifadelerini kullandı. Sonrasında Drogba antrenmana hazırlanmak için toplantıdan ayrılırken, Fatih Terim soruları yanıtladı.

“ÖNCEDEN KONUŞMAK DOĞRU OLMAZ”

“Şu puanı alacağız derseniz yanılabilirsiniz. Gruptan çıkmak için tahmini bir puan söylemek yerine çok üst düzeyde oynamak zorundayız. Real Madrid’in favori olduğu bir gruptayız. Geçen sene son 3 maça girerken 1 puanımız vardı, biz 10 puanla çıktık. O yüzden önceden konuşmak doğru olmaz.”

“LİG DE ÖNEMLİ, ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

“Bizim tercihimiz iki tarafta da iyi netice almak. Eğer ligde kötüyken Şampiyonlar Ligi’nde daha iyiysek de buna itiraz etmeyiz. Bunu da kabul ederiz çünkü böyle olursa demektir ki takım, Şampiyonlar Ligi’ne daha fazla konsantre olmuş. Ancak lig de önemli. Orayı da düzeltmek için elimizden gelen çabayı vereceğiz.”

“KAZANIRSAK ÇIKTIK DİYEMEYİZ”

“Geçen sene açıkçası Real Madrid ile oynadığımız maçlar grup maçı değildi, eleme maçıydı. Elenmemize rağmen kapanışı çok iyi yapmıştık. Yarınki maçtan sonra 5 maç daha oynayacağız. Yarınki maçta kazanç veya beraberlik ileriye tesir edecektir. Kazanırsak gruptan çıktık diyemezsiniz. Mourinho benim çok daha samimi olduğum bir arkadaşım. Ancelotti’ye de hayırlı olsun. Her hocayı ayrı ayrı değerlendirmek lazım.”

“RAKAMLAR ÖNEMLİ, AMA YÜREK DE ÖNEMLİDİR”

“Çok büyük paralarla transferler yapıldı. Dünyanın en iyi oyuncularından biri Ronaldo. Bale ha keza. Di Maria’sından Benzema’sına, Sergio Ramos’tan kaleci Casillas’a kadar sayabiliriz Real Madrid’i. Biz de diyoruz ki Arena’da istiyoruz kazanmayı, başarıyı. Herşeye rağmen herkese kafa tutabiliriz diyoruz. Rakamlar önemlidir ancak herşey değildir. Yürek de önemlidir. Aşağı yukarı çok uzun yıllardır gösterdiğimizi söylüyoruz. Galatasaray taraftarı Ali Sami Yen Arena’da o frekansı yakaladığı zaman neler yapabileceğini biliyor.”

“GEÇEN SENE 2 PENALTIMIZ VERİLMEMİŞTİR”

“Bizim için büyük, küçük ayrımı yoktur. Her zaman rakibimize saygı duyarız. Bize de saygı duyulmasını isteriz. Geçen senenin belki de en önemli takımıyız. Ligde olduğu zaman uzatıyoruz da Şampiyonlar Ligi’nde olduğu zaman kısa kesiyoruz. İki penaltımız verilmemiştir. Burak Yılmaz, kart cezalısı olmuştur, ofsayttan da gol yemişizdir. Ligde bu konularla ilgili konuştuğumu göremezsiniz ama burada söylenmesi gerekiyor. Böyle oluyor diye kabulleniyor değiliz bu durumu.”

“BRUMA’NIN 90 DAKİKA ÇIKARMASI MÜMKÜN DEĞİL”

“Bruma’nın malesef 90 dakikalık durumu yok şuan. Her geçen gün daha iyiye gidiyor ama ona bir Milli takım arası daha iyiye gidebilir. Hocalarıyla da konuştum fiziki olarak 90 dakikayı çıkarması mümkün değil.”

“FORMASYON OLARAK DEĞİŞİKLİKLER GÖSTEREBİLİRİZ”

“Formasyon olarak maçta değişiklikler gösterebiliriz. Cezalar, sakatlıklar, yabancı durumu vs. olunca farklı formasyonlara itebilir bizi. Semih, lig maçından sonra ağrısı olduğunu söyledi. Ona göre hazırlandı. Yarınki kadronun çok da yabancı olduğumuz bir kadro olmadığını söyleyebilirim şimdiden.”

“BURADA EN GÜVENDİĞİM KİTLE TARAFTAR”

“Son maçta taraftarımızın ve bizim alışık olmadığı bir tepki gördük, Emre ve Amrabat’a. Bu anlık bir reaksiyon bence. Açıkçası burada benim en çok güvendiğim kitle onlar. Geçen sene de böyle bir mevzu olmuştu ve ben şöyle bir şey söylemiştim, “Oyuncu hata yaptıktan sonra dışarıdan sevgi, şevkat görürse çok daha iyiye gidecektir” diye. Bu tür durumlar çok zor şeylere yol açabilir. Aylarca uğraştığımız şeyleri bozabilir. Tüm stat olarak değil de ufak bir kısım olarak gördüm ben o maçtaki tepkiyi. Galatasaray taraftarı dünya çapında biliyorsunuz. Her geçen gün yapılan bir hata bir hata bir hata daha yapılıyorsa taraftara büyük görev düşüyor. Onlardan bunu istiyorum. Çünkü herkes Galatasaraylı. Taraftar, oyuncular, biz herkes Galatasaraylı. Onların desteğe ihtiyacı var. Bizim yapamadığımızı onlar yapabilir.”,


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?