logo


08 Ekim 2016

Tatlı İntikam’ın yeni sezonunda neler olacak

tatli-intikamin-yeni-sezonunda-neler-olacak

Kanal D’nin sevilen dizisi “Tatlı İntikam”ın oyuncuları Hazal Türesan ve Çağrı Çıtanak, yeni sezon bölümleriyle ilgili merak edilenleri yanıtladı. Çok iyi bir ekip olduklarını söyleyen ikili, “Dayanışma ve güler yüzle, eğlenerek çalışıyoruz” dedi.

“Tatlı İntikam” yeni hikayesi ile karşımızda. Neler söylemek istersiniz yeni sezonla ilgili?

– Çağrı Çıtanak: Evet, yeni bir hikaye diyebiliriz. Aslında hepimizin hayatının değiştiği kadar yenilenmiş bir hikaye. Gerçekte nasıl dönüm noktaları varsa hepimizin hayatında, karakterlerimiz de büyük olaylarla değişimler yaşadı ve artık hayata karşı duruşları, bakışları değişti. Haliyle hayat hikayeleri bundan sonra farklı yazılacak.

– Hazal Türesan: Bizimki aslında bir döngü hikayesi. Pelin’in nikah masasında terk edilmesiyle başlayan hikaye, yine nikah masasında terk edilmesiyle bambaşka bir döngüye girdi. Bu tüm karakterleri de yeniledi, değiştirdi, dönüştürdü. Her yıkım kendi başlangıcını doğurur. Bu yıkım hepimize yepyeni bir hikaye armağan etti.

Geriye dönüp baktığınızda bir sezon sizin için nasıl geçti?

– Hazal: Bunu bıkmadan usanmadan, her defasında söyleyeceğim, biz gerçekten birbirini çok seven, çok eğlenen, çok keyifli bir ekibiz. Her seferinde sete koşa koşa gittim. Karakterimi çok sevdim. Bunun yanında çok özgür bırakıldım. Elime geçmiş çok güzel bir fırsat bu benim. Yaşadığım ve yaşayacağım her an için minnettarım.

– Çağrı: Aslında en kritik nokta her defasında sete koşarak gitmek bence. İşkenceye dönüşmeden çalışmak çok önemli. Serbestçe eğlenmek ve bunu yaparken çalışıyor olmak çok kıymetli. Ve ben de yaşadığım, yaşayacağım her an için minnettarım. Umarım daha birçok anımız olur.

YAŞAM TARZIMIZ DEĞİŞMEDİ

Diziden sonra hayatınızda neler değişti?

– Hazal: Hem çok şey değişti, hem de hiçbir şey değişmedi. Mesela hâlâ aynı evde, aynı mahalledeyim. Yaşam tarzım değişmedi. Dostlarım, dostluklarım baki. Ama bunlara çok güzel yeni dostlar eklendi. Her geçen gün daha çok insanın beni tanıması ve sevmesi de cabası.

– Çağrı: Valla ben de aynı mahallede, aynı evde yaşıyorum. Demek ki benim de yaşam tarzım değişmemiş. (Gülüyor) Ben madden ve manen olduğum yerde duruyorum. Ve durduğum yerde yükseldiğimi hissediyorum. Bu çok gurur verici. Bu güzel hissi yasatan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

İzleyiciyi nasıl bir Bülent ve Başak bekliyor?

– Hazal: Daha sakin bir Başak beklediği kesin…

– Çağrı: Bir yılda güzel demlenmiş ikisi de. Hem kendileri, hem ilişkileri… Hâlâ eğlenceli ama daha oturaklı bir Başak-Bülent var artık.

– Hazal: Etraflarında olan biten her şey onlara da değmiş tabii ki. Ama en nihayetinde onlar hâlâ Başak ve Bülent.

1

ÇOK İYİ ARKADAŞIZ

Set atmosferi nasıl?

– Çağrı: Hoşgörünün ve sabırlı olmanın değerini bilen onlarca insan bir araya geliyoruz. Hâl böyle olunca yaptığınız işten zevk almak kaçınılmaz oluyor. Dayanışma ve güler yüzle, eğlenerek çalışıyoruz. Tüm ekibe selam olsun. Güzel insanlar, iyi ki varlar.

– Hazal: Aynı set, aynı ekip. Söylenecek farklı bir şey yok. Bir de bolca kahkaha atıyoruz ekip olarak. Gerçekten çok güzeller.

Sizce “muhteşem ikili” olarak görülen, çok sevilen Başak ve Bülent ikilisinin sırrı ne?

– Hazal: Gerçek olmaları. Elimizden geldiğince doğal olanı yapmaya çalışıyoruz. Bunun dışında çok iyi arkadaşız. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Sahneler üzerine çok konuşuyoruz. Ve en önemlisi bunu yaparken çok eğleniyoruz.

– Çağrı: Kesinlikle katılıyorum. Gerçek olmak çok önemli. “Zor olan, basit olanı görmektir” diye bir laf vardır. Biz de bu zorluğu konuşarak, sahneleri tartışarak ve birbirimize sırtımızı dayayarak aşmaya çalışıyoruz. Şansımız, ikimizin de en gerçeğin en basitte gizli olduğunu düşünüyor olmamız. Gerçek hayatta kurduğumuz güzel bir dostluğumuz var. Bunun üzerine bir de aynı tarzda düşününce birçok zorluk kendiliğinden aşılmış oluyor zaten.

Canlandırdığınız karakterlerin sevdiğiniz yanları ve en zor tarafları neler?

– Çağrı: Bülent rahat, aşırı iyi ve kırılgan bir adam. Aslında güzelliği de zorluğu da bu.

– Hazal: Başak’ın her halini gerçekten çok seviyorum. Bence tek zor yanı, zaman zaman enerjisine hakim olamayıp etrafındaki insanları yoracak kadar hiperaktif olması.

Son olarak “Tatlı İntikam” izleyicileri için neler söylemek istersiniz?

– Çağrı: İlk başta da dediğim gibi, biz herkesin hayatı kadar ve herkesin hayatı gibi değiştik. Seyircinin kalbinde bir yere dokunmak için çalışmaya devam ediyoruz. Onlar da bizi sevmeye devam ederse ne mutlu bize. Var olsunlar.

– Hazal: Sevilmek sevmek kadar, takdir edilmek de hayran kalmak kadar heyecan verici. Bize tüm bu güzel duyguları yaşatan herkese çok teşekkür ederiz. İyi ki varlar.

TATLI İNTİKAM GÜZEL BİR DÖNÜM NOKTASI

Oyunculuk hayatınızda “Tatlı İntikam” nasıl bir yere sahip?

– Çağrı: Uzunca bir yolun en kıymetli kilometre taşlarından biri. Güzel bir dönüm noktası, güzel bir tecrübe ve içinde güzellik barındıran birçok şeyin temsilcisi. İyi ki var.

– Hazal: Oyunculuk hayatımda verdiğim ilk doğru karar konservatuvar sınavlarına girmek oldu. Karşıma iyi insanlar, güzel fırsatlar çıktı ve şansın da yardımıyla bunları doğru değerlendirmiş olmalıyım ki şu anda “Tatlı İntikam”dayım. Durduğum, kendimi sınadığım, yeni bir karakter yarattığım her bir durak benim için çok kıymetli. Ve “Tatlı İntikam” beni bugüne getiren şeylerin güzel bir hediyesi.

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+3 = ?