logo


Taraftar gruplarına büyük operasyon!

alen-makaryan-640x360İstanbul’da Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri üç büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik operasyon düzenliyor.

Sabah saatlerinde başta Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar olmak üzere birçok ilçede düzenlenen operasyonda birçok kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş’ın taraftar gruplarından Çarşı’nın eski lideri Alen Markaryan da var.

İstanbul’da bu sabah erken saatlerde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş tribünlerine hakim olan taraftar gruplarına yönelik operasyon başlatıldı.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray tribünlerine hakim olan taraftar gruplarına yönelik olarak başlatılan operasyonun hazırlığı 1.5 yıl önce başlatılmıştı.
2011-2012 sezonunda, Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan ettiği Fenerbahçe Galatasaray derbisinden sonra çıkan olaylardan sonra soruşturma düğmesine basıldı. Maçtan sonra stad çevresinde ve Kadıköy’de saatlerce süren olayların ardından fiziki ve teknik takip başlatıldı.
Derbilerde İstanbul’da çıkan olayların üzerine önce Fenerbahçe sonra Galatasaray sonra da Beşiktaş taraftarları mercek altına alındı.
Taraftar grupları teknik takibe alındı elebaşı denilen kişilerin telefonları dinlendi, e mail trafikleri izlemeye alındı, twitter ve facebook üzerindeki faaliyetleri izlendi. 1.5 yıl boyunca maç biletleri ile usulsüzlükler, maçtan sonra stad dışında çıkan olaylarla ilgili olarak deliller toplandı.
Bu sabah 07:00’de emniyet müdürlüğüne kimin gözaltına alınacağını gösteren sarı zarflar geldi. Organize Suçlardaki polisler yetmeyince Narkotik’ten asayiş’e kadar tüm birimlerden destek alındı. Operasyonu yaklaşık 500 polis tarafından sürdürüyor.Operasyonun hedefinde şu taraftar grupları var:
Fenerbahçe’de 12 numara.org, fenerbahche,
Galatasaray’da ultraaslan
Beşiktaş’ta Çarşı, Deplasman Kartalları grubu..
ALEN MARKARYAN GÖZALTINA ALINDI
Beşiktaş’ın taraftar gruplarından Çarşı’nın eski lideri Alen Markaryan gözaltına alındı. Polisler, sabah saatlerinde Markanyan, Üsküdar’daki evine geldi. Alen Markanyan polisler arasında evden çıkarıldı. Neden gözaltına alındığına yönelik soruya Alen Markanyan, “bilmiyorum” yanıtını verdi. Markanyan, emniyet müdürlüğüne götürüldü.
GFB LİDERİ DE GÖZALTINDA
Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalya da gözaltına alındı
GÖZALTINDAKİLER SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ
İstanbul’da taraftar gruplarına yönelik operasyonlarda gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilenler arasında Beşiktaş’ın taraftar gruplarından Çarşı’nın eski lideri Alen Markaryan da yer aldı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+5 = ?