logo


Taner Yıldız: Bu ülke için şehit olmaya hazırız

taner yıldız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Türkiye’nin büyümesi devam edecek. Kim ne derse desin, hangi manileri önümüze koymaya çalışırsa çalışsın biz vazgeçmeyeceğiz. Biz bu yola başımızı koyduk. Bizler bu ülke için şehit olmaya hazırız” dedi.

Aksa Enerji tarafından Bolu’nun Göynük İlçesi’ne yaptırılan Aksa Göynük Termik Santrali’nin açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş, Bolu Valisi Aydın Baruş, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce termik santral açılışında “Yerin altındaki bir gram madeni değerlendireceğiz. Hem kalkınacağız, hem tabiatı koruyacağız. Hem kalkınacağız, hem de tüm tabiatı perişan eden ülkelere örnek teşkil edeceğiz” dedi.

‘BİZ BU ÜLKE İÇİN ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ’

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Taner Yıldız da, açılış sırasında yaptığı konuşmada gaza gelerek “Biz bu yola başımızı koyduk. Kim olursak olalım, bizler de bu ülke için şehit olmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Yıldız’ın açıklamaları şu şekilde:

Türkiye’nin büyümesi devam edecek. Kim ne derse desin, hangi manileri önümüze koymaya çalışırsa çalışsın biz vazgeçmeyeceğiz. Biz bu yola başımızı koyduk. Kim olursak olalım, bizler de bu ülke için şehit olmaya hazırız. PKK terörüne biz hiçbir şekilde pabuç bırakmayacağız. Biz ithal petrolden kurtulmak isterken, Türkiye Petrolleri’nin Diyarbakır’daki petrol alanını PKK bombaladı. Biz bu tesisten elde ettiğimiz geliri 78 milyonla beraber paylaşacağız. Ne oldu şimdi? Siz bir petrol kuyusunu bombaladınız da benim oradaki Kürt kardeşim bundan pay mı aldı? Kürtçülük adına yola çıktıklarını söyleyen PKK kime zarar verdi?
“Bu ülke için şehit olmaya hazırız” diyen Yıldız konuşmasının ardından İstanbul’a döndü.

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?