logo


21 Ağustos 2016

Taktığı kulaklıktan ses gelmedi, beyninde tümör çıktı!

Taktığı kulaklıktan ses gelmedi, beyninde tümör çıktı!

Kulaklıkla müzik dinlerken sol kulağının iyi duymadığını fark eden Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Zuhal Kutlu’nun beyninde nadir görülen bir tümör türü saptandı. Kutlu, geçirdiği operasyon ile sağlığına kavuştu.

İzmirli üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Zuhal Kutlu, bir süre önce müzik dinlediği sırada sol kulağında işitme zorluğu hissetti. Durumu önemsemeyen Kutlu daha sonra kulağını temizletmek için hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonrasında, beynin arka tarafında, duyma sinirlerinin hemen üzerinde iyi huylu ve orta büyüklükte bir tümör olduğu tespit edildi. Ameliyat edilen Zuhal Kutlu, sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

‘KULAKLIĞIM DÜŞÜNCE ANLADIM’

Hemşirelik Fakültesi öğrencisi olan Zuhal Kutlu, kulaklıkla müzik dinlediği sırada sağ kulaklığının çıkmasıyla sol kulağındaki duyma kaybını fark ettiğini söyledi. Kutlu, “Kulaklıkla müzik dinlemeyi çok seviyorum. Birkaç ay önce sol kulağımda işitme kaybı olduğunu fark ettim. Okulda ve kalabalık ortamlarda duyabilmek için kafamı çeviriyordum. Bu durum beni rahatsız ediyordu. Tıkandığını düşünerek yıkattım. Ancak doktorlar herhangi bir olumsuzluğun olmadığını söyledi. Detaylı bir tetkik yapılınca beynimde kitle olduğu ortaya çıktı. Tümörün iyi huylu ve yavaş büyüdüğünü belirttiler ve acil ameliyat kararı verildi” dedi.

Sıkıntılarından kurtulduğu için çok mutlu olduğunu belirten Zuhal Kutlu, “Zor fark edilebilen bir tümör türü olduğunu öğrendim. Fark edilmeseydi yüz felci, denge problemleri, yutma güçlüğü ve işitme kaybı yaşayabilirdim. Artık çok daha dikkatli olacağım. Artık başı ağrıyan veya ufak sorunları önemsemeyen herkesi acil şekilde doktora gitmeleri konusunda uyaracağım” diye konuştu.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+2 = ?