logo


Taksim’de gözaltılar başladı

gezi1Bir binadan pankart sarkıtan kişiler ve İstiklal Caddesi’nde polisin ‘dağılın’ çağrısına olumsuz yanıt veren gruptan göstericiler gözaltına alındı.

Gezi olaylarının birinci yıl anmasında İstiklal Caddesi’nde polis müdahalesi başladı.

Gezi Parkı’na girişlerine izin verilmeyenler merdivenlerde oturup kitap okuma eylemine başladı. Ancak polis buna izin vermedi. Kalabalık bir anda arttı, polis vatandaşları uzaklaştırdı. Meydana çıkan tüm yollar polis tarafından tutulmuş durumda…

Pankart asanlar gözaltında

Taksim Meydanı’na bakan bir binanın 5. katından “Korkmayın” yazıyı pankart sarkıtan 2 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 2 kişi, polis merkezine götürülürken asılan pankart da indirildi

Polis İstiklal’de toplanan grubu uzaklaştırdı

İstiklal Caddesi’nde CHP binası önünde toplanan grubu polis uzaklaştırdı.

Öğleden sonra İstiklal Caddesi’nde toplanan bir grup göstericiye polis “dağılın” uyarısı yaptı. Polis, uyarıya uymayan grubu, üzerine yürüyerek uzaklaştırdı.

Grup, Galatasaray Meydanı’na doğru uzaklaştı. Bu arada gruptaki 2 kişi gözaltına alındı.

Meydana girişler kapatıldı

Gezi Parkı olaylarının yıldönümü nedeniyle Taksim’de polis önlemleri artırıldı. Polis, meydandaki vatandaşları uzaklaştırdı. Çevik kuvvet tarafından meydana girişler kapatıldı.

Gezi’ye giren tek isim

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Gezi olaylarında yaşamını yitirenlerin anısına, Gezi Parkı’na çiçek bıraktı.

Önder, elinde bir buket papatya geldi ve parka girmek istedi. Bu sırada polis ile Önder arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Önder, polis çemberinin arasından geçerek, merdivenleri çıktı. Kendisini takip eden gazeteciler ile birlikte Gezi Parkı’na giren Sırrı Süreyya Önder, bir buket çiçeği park içindeki bir kayanın üzerine bıraktı.

Önder, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Çiçekleri yitirdiklerimizin anısına bıraktım” dedi ve Gezi Parkı’ndan ayrıldı.

Etiketler: » » » »

Share