logo


Takım Elbise Ne Zaman Nasıl Giyilmelidir?

takim-elbise

Sosyalleşme ihtiyacı bizi toplum içinde bulunmaya zorlar. İş hayatınızda, sokakta veya özel bir davette aynı kıyafeti giyemezsiniz. Jean pantolonla bir düğüne, maç seyretmeye takım elbise ile piknik yapmaya smokinle gidemeyeceğiniz aşikardır. Her ortamın az çok yazılı olarak belirtilmese de, etik olarak uyulan giyim kuşam kuralları vardır.

Çok sık giymek zorunda kalanlar az çok bilir ama daha az deneyimlilerin ortamda sakil durmalarını önlemek için derlediğimiz notların dikkate alınmasını öneririz.

Takım Elbise Giyme Kılavuzu

  • En önemli kural omuzların oturması, apoletlerin omuzla aynı noktada bitmesidir. Çok kısa ya da uzun olmamalıdır.
  • Ceket 2 düğmeli ise üst düğmesi, 3 düğmeli ise orta düğmesi göbek deliği hizasına, ya da çok az üzerine gelmelidir.
  • Gömlek yakası boyunu saracak şekilde oturmalı, takım elbise ceketi ile arasında çok fazla aralık kalmamalıdır.
  • İnce seçilmesi gereken kemerin rengi ayakkabı ile aynı renkte olmalıdır. Ters varyantları olsa da kravat genellikle takımın ve gömlek renginin daha koyu tonunda olmalıdır.
  • Takım elbise ceketinin önünü ilikledikten sonra, elinizi araya sokabilecek bollukta olmalıdır.
  • Çift yırtmaçlı ceket modeli daha modern ve rahat bir görünüş sağlar. Eğer resmi bir toplantıya gidecekseniz, 2 düğmeli ve spor dikişli yakalı ceket tipini tercih edin.

Bir erkeğe en çok yakışan giysi türünün takım elbise olduğu göreceli olarak kabul edilir. Çekici ve ciddi görünümün sembolü olarak kabul edilen bu özel kıyafetin rastgele alınamayacağı da muhakkaktır. http://www.wessi.com/takim-elbise web sayfasından erkek modasını takip edebilir, dünyanın en ünlü, modaya yön veren Wessi markası ışığında çekici, bakımlı, şık giyinmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+7 = ?