logo

Tahir Elçi’yi o mu öldürdü?

Tahir Elçi’yi o mu öldürdü

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürüldüğü saldırı anında kameralara takılan bir kişi dikkat çekti.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bir grup avukatla basın açıklaması yaptığı sırada silahlı saldırıya uğradı. Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Elçi’nin alnından tek kurşunla öldürüldüğünü söyledi. Saldırı esnasında basın açıklamasını takip eden gazetecilerin kameraları da kayıttaydı.

Doğan Haber Ajansı kameralarına saniye saniye yansıyan o anlarda, duyulan silah sesleriyle birlikte bir otomobilin arkasına siper alan 3 sivil polis görülüyor. Polislerin açılan ateşe anında karşılık vermesiyle çatışma çıkıyor.

3 POLİS KURŞUN YAĞMURUNA TUTTU

Silah seslerinin en yoğun duyulduğu sırada ise siyah montlu bir kişi, kendisine ateş açan üç polisin önünden koşarak geçiyor. Şahıs, Tahir Elçi’nin bulunduğu alana doğru hızla koşmaya devam ederken, polislerin o kişinin arkasından seri bir şekilde ateş ettiği görülüyor.

Görüntünün son bölümünde ise çatışmada vurularak öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi’nin cansız bedeni görüntülenirken, başka vurulan herhangi bir kişi görülmüyor.

Polisin olay yerindeki incelemeleri devam ederken, kaçan saldırganları yakalamak için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Kaynak:Sözcü

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?