logo

14 Kasım 2015

Tacizci Suriyeliye linç girişimi

Adana’da 13 yaşındaki Suriyeli kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddiasıyla çevredekiler tarafından linç edilmek istenen Suriyeli genci polis kurtardı

Adana’da 13 yaşındaki kıza tacizde bulunduğu iddiasıyla linç edilmek istenen Suriyeliyi, polis kurtardı. Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi’nde meydana geldi. Suriye’de iç savaştan kaçan Ahmet Safuk (23) Adana’ya yerleşti. Safuk, Levent Mahallesi’nde gezerken yine Suriye’den ailesiyle birlikte savaştan kaçan 13 yaşındaki Rama Amir isimli bir kız çocuğunun yanına gitti. İddiaya göre, Safuk, kız çocuğuna tacizde bulundu. Kız çocuğu da tacize uğrayınca çığlık attı. Çığlık sesini duyan annesi hemen sokağa çıkıp kızının yanına koştu. Bu sırada Ahmet Safuk korkup kaçmaya başladı. Safuk’un kaçtığını gören anne “Kızımı taciz etti” diye bağırınca çevredeki vatandaşlar Safuk’u yakalayıp darp etmeye başladı. Bu sırada olayı gören başka vatandaşlar da polise haber verdi. Polis olay yerine gelinceye kadar vatandaşlar Safuk’u darp etmeye devam etti.

Ahmet Safuk, linç edilmekten polisin olay yerine gelmesiyle kurtuldu. Polis merkezine getirilen Safuk yediği dayağın etkisiyle yere yığıldı. Gözünün de morardığı görülen Safuk, gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Kız çocuğunun ailesi de Ahmet Safuk’tan şikayetçi oldu.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?