logo


Tacizci polis tutuklandı

Tacizci polis tutuklandı

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında bir meslektaşının 8 yaşındaki kızını taciz eden polis memuru tutuklandı

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında evli ve iki çocuk babası olan polis memuru Ş.İ. (40), polis lojmanlarında ikamet eden bir meslektaşının 8 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Olayın ardından sanık hakkında Kocaeli 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın daha sonra Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine karar verilmişti.

Bu aşamanın ardından basına kapalı olarak yürütülen davanın son duruşması bugün gerçekleşti. Güvenlik tedbirlerinin alındığı ve çok sayıda polis memurunun eşlik ettiği duruşmaya, geçtiğimiz duruşmada serbest bırakılan sanık polis memuru Ş.İ. katılmadı.

Davaya sanık Ş.İ.’nin avukatı Hüseyin Acurman, davacı tarafta ise mağdur çocuğun annesi N.A., babası H.A. ve avukatları Özgür Üstündağ hazır bulundu. Duruşmada mahkeme heyeti sanık Ş.İ.’yi polislik mesleğinden men ederek, küçük çocuğa ağır cinsel taciz suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Geçtiğimiz duruşmada serbest bırakılan ve karar duruşmasına katılmayan sanık Ş.İ. hakkında yakalama ve tutuklama kararı da çıkarıldı.

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+5 = ?