logo

23 Ekim 2015

“Suriye’ye askeri müdahalede bulunuruz”

halid el atiyye

Katar’dan Suriye hakkında flaş bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Halid El Atiyye, “Suriyelileri rejimin tehditlerinden korumak için gerekirse askeri müdahalede bulunuruz” dedi.

Katar’ın Suriye’de hiçbir jeopolitik çıkarı ve ajandası olmadığını iddia eden Katar Dışişleri Bakanı Halid El Atiyye, ”Suriye savaşında ilk günden beri pozisyonumuzu takip edenler barışçıl çözüm için bütün kapıları çaldığımızı görebilir” şeklinde konuştu.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Katar Dışişleri Bakanı Atiyye, bölgede diyalog sürecini başlatmak için çaba harcadıklarını belirtti. Katar Dışişleri Bakanı Halid El Atiyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Diyalog çağrısını tercih ediyoruz ve bunun yanında güçlü bir şekilde duruyoruz. Suriye’yi bölünmekten korumak için Suudi ve Türk kardeşlerimizle elimizden geleni yaparız. Suriyelileri rejimin tehditlerinden korumak için gerekirse askeri müdahalede bulunuruz.”

Kan dökülmeye başladığında Suriye halkının yanında durduklarını söyleyen Atiyye, Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Suriye halkını koruyamadığını, bu yüzden Suriye’nin dostları girişimini desteklediklerini ifade etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?