logo


14 Ağustos 2016

Suriye ordusu sivilleri vurdu

Suriye ordusu sivilleri vurdu

Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib ilinde düzenlediği hava saldırısı sonucu 11 kişinin yaşamını yitirdiği, 25 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, orduya ait savaş uçakları, muhaliflerin denetiminde yer alan İdlib’teki sanayi bölgesi ile Taftanaz beldesinde yerleşim yerlerini bombaladı.
Saldırılarda İdlib’te 5, Taftanaz beldesinde ise 6 kişi olmak üzere aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 11 kişinin yaşamını yitirdiği, 25 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Olayda yaralananların kent ve ve beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını belirten yetkililer, sivil savunma ekiplerinin Taftanaz beldesinde yıkılan evlerin enkazları altında kalanlara iş makineleri yardımıyla ulaşmaya çalıştığını aktardı.

Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının dün İdlib ilinde muhaliflerin denetimindeki Sarmada ve Sarakib ilçeleriyle Tel Ada beldesinde yerleşim alanlarına düzenlediği saldırılarda 11 kişi yaşamını yitirmiş, 20 kişi yaralanmıştı.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+3 = ?