logo


Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması kıyametin habercisi mi?

Bugün yaşanacak olan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması’nın ardından kıyametin kopacağı ve İncil’deki bazı ayetlerin de buna kanıt olduğu iddia edildi.

Milliyet’ten Mehmet Can Kömürcü’nün haberine göre;Nibiru ve dev göktaşı gibi kıyameti koparamayan hayali unsurların ardından komplo teorisyenleri gözünü bu defa da en azından gördüğümüz bir gök cismine, Ay’a dikti.

31 Ocak 2018 tarihinde Türkiye saati ile 15:51’de başlayacak olan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması fenomeni son derece ender görünen gök olaylarından birisi. Son Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması 152 sene önce meydana gelmişti.

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması nedir?

Peki 152 yıl önce yaşanan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması’nda kopmayan kıyamet neden bu tutulmanın ardından kopacak?

Vahiy Kitabı’nın 6:12-14 ayetlerinde ‘Yedi mührün altıncısı açıldığında büyük bir deprem gerçekleşir ve bu deprem çok büyük bir yıkım getirir, bu depremin yanı sıra sıra dışı astronomik fenomenler de oluşur’ diye buyurur.

İncil Elçilerin İşleri 2:20 ayeti ise ‘Rab’bin büyük ve görkemli günü gelmeden önce, Güneş kararacak, Ay kan rengine dönecek’ diye yazar.

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması depremleri mi tetikleyecek?

Bazı komplo teorisyenleri, İncil’de geçen bu ayetleri Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması sonrasında kıyametin kopması olarak yorumluyor.

İncil’i dayanak göstererek Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması üzerinden yapılan kıyamet iddiaları, Nibiru ve göktaşı gibi İncil’e dayandırılan diğer kıyamet iddialarına benzer özellikler taşıyor.

Dünya’nın sonu bir gün muhakkak gelecek fakat bilimsel olarak Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması’nın hemen ardından kıyametin kopması mümkün görünmüyor.

Fotoğraf: NASA

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+10 = ?