logo


Süleyman Soylu’dan ‘taciz’ iddialarıyla ilgili yeni açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği’nin (TAYAD) Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eylemde üniversite öğrencisi Merve Demirel’in gözaltına alındığı sırada sivil bir polisin cinsel tacizine uğradığı iddiasıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Soylu, ‘Elimizde öyle bir belge var ki evladımıza tacizci diyen alçaklar gereğini görecek’ dedi.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği (TAYAD) tarafından 16 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilen eylemde Merve Demirel’in, kendisini gözaltına alan polis tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti.

SOYLU’DAN YENİ AÇIKLAMA

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Yılı Emniyet ve Asayiş Değerlendirme Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada “Mahkemede görüşeceğiz. Elimizde öyle bir belge var ki evladımıza tacizci diyen alçaklar gereğini görecek” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU: DHKP-C’Lİ PROJE KADIN

İçişleri Bakanı Soylu konuya ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında da bir paylaşımda bulunmuştu.

“Yasadışı eylem yapıp direnirseniz, uyarılardan sonra ‘kargatulumba’ gözaltına alınırsınız” diyen Soylu, devamında “Eğer taciz varsa üzerine ilk biz gideriz. Hayatı kendi gibi düşünmeyenleri tacizle geçenlerin ‘Babası FETÖ’den ihraç,kardeşi DHKP-C’li proje kadın’ üzerinden polisi ezmesine müsaade etmeyiz” ifadesini kullandı.

Konuya ilişkin olarak 19 Şubat’ta kısa bir açıklama yapan Demirel, ise “Olay büyüyüp tepki çekince Emniyet olayı terörize edip üzerinden atmaya çalışıyor” demiş ve şöyle devam etmişti:

“Neymiş ben DHKP-C’nin alan yapılanması içerisinde yer alıyormuşum. Şu mu isteniyor, buraları açık tutalım gelene terör yaftası yapıştıralım.”

(mynet)


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+7 = ?