logo


SU KAÇAK TESPİT

CİHAZLA SU KAÇAK TESPİT

Su kaçak arızaları tesisat ustalarını en çok yoran tamiratlardan biridir. Ancak yeni sistem cihazların sektöre girmesi ve genç ustaların bu cihazları kullanarak arıza tespitlerini yapmaları yeni bir iş alanı ve kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Su Kaçak Tespiti, sıva ve fayans altında, duvarların iç kısımlarında olan su tesisatlarında gözle görülmeyen yerlerde yapılmaktadır. Su sızıntılarının yüzeye çıkmış olduğu noktalardan çok farklı bir alanla su kaçağı olabilmektedir. Bu sebeple daha az kırım yaparak nokta olarak su kaçak tespiti yapabilmek için bu cihazlardan yararlanmaktadır.

BİLGİSAYARLI SU KAÇAK TESPİT

Bilgisayar kapsamlı bu cihazlar su kaçak tespitinde ki yanılma paylarını tamamen ortadan kaldırarak su tesisat ustalarına kolaylık sağlamaktadır. Bilgisayar destekli bu cihazlar görüntülü ve dinleme yöntemlerine sahip cihazlardır. Görüntülü olan cihaz Termal kameralardır, ısıya duyarlı görüntüleme yaparak su tesisatının yerlerini ve su kaçaklarını kırmadan tespit olanağı sağlamaktadır.

Diğer cihaz ise Yüksek frakanslı akustik dinleme cihazlarıdır. Bu cihazlar su kaçağının olduğu bölgede çıplak kulakla duyulamayacak ses frekanslarını duyarak kullanıcı ustaya kaçak yerini tespit ettirmektedir.

TERMAL KAMERALI SU KAÇAK TESPİT

Termal kameralar su kaçağının tespit etmede en etkili ve güvenilir cihazlardır. Bu cihazlar görüntülü tespit yaptığı için işini iyi bilen bir ustaya yanılma payı bırakmazlar. Termal kameralar, iyi tespit yapmaları için yüksek çözünürlük ve piksele sahip olmalıdırlar. Bu cihazlar son terece pahalı cihazlar olduğu sebebi ile her tesisat ustasında bulunması mümkün değildir. Su kaçak tespiti için artık eve ve iş yeri sahipleri termal kameralı ve bilgisayarlı tesisat ustası yada firmaları tercih etmektedir. Normal mahalle tesisatçı ustaları da su kaçak tespiti için ellerinde bu cihazların olduğu firmalardan destek almaktadırlar.

Ankara Su Kaçak Tespit firmaları içerisinde bu işi en iyi ve profesyonel yapmakta olan firmalar arasında Murat Tesisat gelmektedir. Ciddi bir müşteri ağı ve yaygın servisi ile Ankara geneli hizmet sunan nadir firmalardan biridir.

 

MURAT TESİSAT / ANKARA SU KAÇAK TESPİT / 05396664248

 

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+1 = ?