logo


Stres çarkı yine öldürüyordu!

Stres çarkı popüleritesini kaybetmeyen bir trend olarak durmaksızın gümdeme geliyor. Peki stres çarkları zararlı mı? Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yayılmayı sürdüren stres çarkı geçtiğimiz günlerde yine bir çocuğun hayatına mal oluyordu…

İlerleyen yıllarda 2017 dendiğinde akla ilk gelecek şeylerden biri muhtemelen stres çarkı olacak. Tüm dünyayı kasıp kavuran stres çarkları bilinçsiz kullanımda çocukların hayatına zarar verecek kadar tehlikeli olabiliyor. Stres çarkları arttıkça stres çarkı kazaları da durmaksızın artıyor.

HALKALAR TEHLİKE YARATIYOR
STres çarkı içinde bulunan halkalar çocuklar tarafından kolayca çıkarılabildiği için yutma gibi olaylara da imkan sağlıyor. Risk dolasıyla 8 yaşın altındaki çocuklar için stres çarkı uygun değil. Bununla birlikte yeni ışıklı modellerdeki saat pillerinin kolay ulaşılabilir olması yine boğulma ve yanma riski taşıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay bu tehlikeyi gözler önüne seriyor.

“KIZIMIN ÖĞÜRDÜĞÜNÜ DUYDUM!”
Bir annenin yaptığı stres çarkı açıklaması tehlikenin boyutunu gözler önüne seriyor. Kızının çarkın üzerinde bulunan halkalardan birini yanlışlıkla yuttuğunu ve boğulmak üzere olduğunu anlatan anne, “Araba kullanırken arka koltukta oturan kızımın öğürdüğünü duydum. Aynadan bakınca yüzünün kıpkırmızı olduğunu ve ağzından salyalar aktığını gördüm.” diyor ve tehkileye dikkat çekiyor.

Kaynak:Sözcü

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+2 = ?