logo


05 Ekim 2013

Sporting’in Başkanı: ‘Bruma mutlu ederek gitti’

bruma_765661Galatasaray’ın yeni transferlerinden Bruma için eski kulübü Sporting Lisbon Başkanı Bruno Carvalho’dan yeni açıklamalar geldi.

Sporting Lisbon Başkanı Bruno de Carvalho, Portekiz’de katıldığı bir televizyon programında uzun süre gündemlerini meşgul eden Bruma’nın satışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genç oyuncunun serbest kalamaması nedeniyle bir kazanç sağlayamadığını ve gidişinin Sporting’i memnun ettiğini belirten başkan, “Bruma’nın durumu bilinen bir süreç. Takımda kalmak istemeyen bir oyuncuydu. Takımdan ayrılmasının daha doğru olacağını düşündük. Doğrusu Sporting’in isteği ile ayrıldı. Önemli olan bu. Gitti ve beni mutlu edecek bir şekilde gitti. Satıştan herhangi bir avantaj da sağlayamadı” dedi.

Altyapıda kontrat yenileme çalışmasına başladıklarını belirten Carvalho, “Yeni bir yapılanmaya gitmemizin sebebi bir potansiyel olduğuna inanmamız. Her oyuncunun as takıma çıkma ihtimali olduğunu düşünüyorum, ancak bu tamamen kendilerine bağlı” diye konuştu.

Galatasaray’ın uzun süren görüşmeler sonrasında renklerine bağladığı Bruma, Portekiz ekibinden serbest kalmak için Tahkim Kurulu’na başvurmuş ve 2 aylık bir sürenin sonunda bu talebi reddedilmişti.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+7 = ?