logo


Şortlu kıza saldıran kişiyle ilgili flaş gelişme

Minibüste şortlu kıza saldırıyla ilgili tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedilen şüpheli, “tutuksuz yargılanmasına” karar verilerek serbest bırakıldı. Savcılık, minibüste şortlu kıza saldıran zanlının serbest bırakılmasına itiraz etti. Şortlu kıza saldıran zanlı için tutuklama kararı çıktı.

ŞORTLU KIZA SALDIRAN ŞAHIS “OLAY BİR ANDA GELİŞTİ”

Pendik’te minibüste şortlu kıza saldırdığı gerekçesiyle tutuklamaya sevk edilen Ercan Kızılateş, serbest bırakıldığı mahkeme sorgusunda, pişman olduğunu söyledi.Kızılateş, mahkeme sorgusunda, “Ramazan ayıydı, mübarek ve haram ay olduğu için düzgün giyinmesini söyledim. Kısa şort giymişti. Elimin tersi giderken yüzüne doğru hafif bir şekilde vurdum. Olay bir anda gelişti ve olaydan dolayı pişmanım” dedi.
Minibüste şort giyen Melisa Sağlam’ı darp eden Ercan Kızılateş, bugün, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “Kasten yaralama” ve “Hakaret” suçlarından soruşturma savcısı Mehmet Ali Yıldız’ ifade verdi.

Kızılateş’in ifadesini alan Savcı Yıldız, şüpheliyi tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Kızılateş, sorgusunda pişman olduğunu söyledi. Mahkemedeki sorgusunda şikayetçiye yönelik olarak iyi niyetli bir söz söylediğini savunan Kızılateş, “Pişmanım. Ben çok fazla bir etkim olmadı. Sadece iyi niyetli bir söz söyledim. Ramazan ayıydı, mübarek ve haram ay olduğu için düzgün giyinmesini söyledim. Kısa şort giymişti. Daha sonra kendisi de ‘bakma o zaman’ dedi. Bunu söyledikten sonra, ‘nefis diye bir şey var’ dedim. Evet haklısın, ‘nefis diye bir şey var’ dedi. Sonra elimin tersi ile giderken yüzüne doğru hafif bir şekilde vurdum. Olay bir anda gelişti ve olaydan dolayı pişmanım” dedi.

Mahkeme, suçun vasıf ve mahiyeti ile atılı suçun basit yaralama olarak kalma ihtimalini ve tutukluluk tedbirinin bu aşamada orantısız olacağı gerekçesi ile savcının tutuklama talebini reddederek Kızılateş’in serbest bırakılmasına karar verdi.

Şortlu kıza saldıran zanlı için tutuklama kararı çıktı. (Gazetevatan)

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?