logo


21 Eylül 2013

‘Sonuna kadar Fatih Terim’

terimÜnal Aysal, son dönemde Fatih Terim’in gönderileceği yönünde çıkan spekülasyonlara son noktayı koydu: Her zaman başkanlığım süresince Terim’le çalışmak istediğimi söyledim. Kendisine olan desteğim sonuna kadar sürüyor

Peş peşe alınan kötü sonuçların ardından Galatasaray ile ilgili birçok spekülasyon yapıldı. Ünal Aysal’ın, derbide kötü bir sonuç alınması halinde Fatih Terim’le yolları ayıracağı, hoca aramaya şimdiden başladığı öne sürüldü. Ancak başkan, arenaaslani.com internet sitesine yaptığı açıklamada tüm bu iddialara son noktayı koydu.

‘İddialar yıpratma amaçlı’

Ünal Aysal, “Bugüne kadar her zaman kendi başkanlığım süresince Fatih Terim ile çalışacağımı gerek yazılı, gerekse görsel medyaya açıklamıştım. Ancak hocamızın milli takımın başına geçmesi ve ardından gelen Real Madrid yenilgisi sonrası bu kararımın değiştiği yönünde medyada bir takım haberler görüyorum. Ancak böyle bir şey yok. Fatih Terim’le çalışma sözümde bir sapma yok. Bunlar bence Galatasaray’ı yıpratma amacıyla yapılıyor” diye konuştu. Başkan, yine basında çıkan, “Yönetim yeni teknik direktör arıyor” haberleriyle ilgili de konuştu. Şu ana kadar hiçbir hocayla görüşmediğinin altını çizen Ünal Aysal, “Böyle bir tutum hem Fatih Terim’e, hem de bizim kültürümüze saygısızlık olur. Son dönemde Fatih Terim için milli takım alternatifi oluşmuştur. Bu ihtimal gerçekleşirse, Galatasaray camiası ihtiyaç duyduğu hocayı en kısa sürede bulacaktır. Ancak şu anda böyle bir girişimimiz yok” dedi.

Derbiye özel prim

Aysal son olarak derbide takıma güvendiğini belirterek, “Beşiktaş maçı bizim için çıkış müsabakası olacak gibi gözüküyor. Biz teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Galatasaray formasını hak eden her futbolcu bu maçın öneminin yeterince bilincindedir. Eğer maçı kazanırsak takıma özel galibiyet primi de vereceğiz” diye konuştu.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+3 = ?