logo

‘Sokağa Çıkmayın’ çağrısı yapan ünlülere tepki yağdı

5378fc4726d93d998775d4f4f3985955

Sosyal medya hesaplarından ‘sokağa çıkmayın’ çağrısında bulunan Özge Özpirinçci ve Berna Laçin, Twitter kullanıcılarının eleştiri bombardımanına tutuldu.

Özge Özpirinçci ve Berna Laçin, “evden sakın çıkmayın” çağrısında bulundu. Sosyal medya kullanıcılarıysa iki oyuncuyu topa tuttu.

‘LÜTFEN SOKAĞA ÇIKMAYIN’

Yaşanan darbe girişimi sosyal medyada çok ses getirdi. Siyasilerin ‘sokağa çıkın demokrasiyi savunun’ uyarısı üzerine ‘evden çıkmayın’ çağrısı yapan Özge Özpirinçci ve Berna Laçin’e sosyal medyadan tepkiler yağdı.

Özge Özpirinçci sosyal medyadan şu mesajı paylaştı: “Ben 86 doğumluyum. Darbe görmedim, dinledim, filmlerini izledim. Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla kendiniz ve ülkeniz için yapacağınız en güvenli hareket evinizde kalmak. Ailenizle, sevdiklerinizle evinizde kalın! Lütfen sokaklara çıkmayın! Bulunduğunuz yerde kalın! 24 saat bekleyin. Galeyana gelmeyin!”

Özpirinçci’nin bu mesajına takipçilerinden “Bu millet sokağa çıkmasaydı sen bugün bu ülkede neler olacağını biliyor musun?”, “Sana bu sözleri hiç yakıştırmadım”, “Sana olan sevgim bitti. Kendinden utan!” şeklinde tepki gösterdi.

‘BİZ BU FİLMİ DAH ÖNCE DE GÖRDÜK’

Türkiye, tarihin en karanlık günlerinden birine tanıklık ederken Berna Laçin’de attığı twitter nedeniyle takipçilerinin eleştirileriyle karşı karşıya kaldı. Twitter’dan “Büyük sözü dinleyin, evinize gidin! Biz bu filmi daha önce de gördük! Evinizde oturun! Bu darbe girişimi kime karşıydı o bile belli değil!” diye yazan Laçin’in mesajlarına kullanıcılar “O vatanın ekmeğini yiyorsunuz size her şey laylaylom!”, “Vatanı bölsünler diye mi evimizde oturalım!” cevapları geldi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?