logo


Soğuk algınlığınız varsa sakın bebeklere yaklaşmayın!

Geçtiğimiz gün sosyal medyaya düşen bir olay, dünya genelinde büyük yankı uyandırdı. Amerika’da yaşayan genç bir anne olan Samantha Rodgers, 1 yaşındaki bebeği Juliano’nun başına gelen büyük talihsizliği milyonlarca kişiye anlatmak ve farkındalık yaratmak için büyük bir harekete imza attı.

Amerika’da yaşayan Samantha Rodgers isimli genç bir anne sosyal medyanın gündemine oturdu. Rodgers, kendisi ve bebeği Juliano’nun başına gelen bu olayı, tüm dünyadaki annelere duyumak için harekete geçti.

HENÜZ 1 YAŞINDAYDI…
Samantha Rodgers isimli genç anne, henüz 1 yaşındaki bebeği Juliano’nun ağzından kabartılar çıkmaya başladığını farketti. Acılı anne vakit kaybetmeden bebeğini doktora götürdü. Juliano’yu tedavi eden doktor, talihsiz bebeğin soğuk algınlığı geçirdiğini sandı. Oysa gerçek bambaşkaydı ve acılı bir sürecin başlangıcıydı.

DURUMU GİTTİKÇE KÖTÜLEŞTİ
Juliano’ya soğuk algınlığı tedavisi uygulanmaya başlandı ancak talihsiz yavrucağın durumu daha da kötüye gitti. Genç anne ise oğlunun acısını çaresizce seyretmekten başka bir şey yapamıyordu. Küçük çocuğun ağzındaki kabartılar artmaya başladı, Rodgers oğlunu tekrar doktora götürdü ve gerçek ortaya çıktı. Juliano’da herpes simpleks tip 1 virüsü çıktı.

ANNEDEN GEÇTİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR
Yapılan tetkikler sonucu söz konusu virüsün Juliano’ya annesinden geçmiş olabileceği saptandı. Samantha’nın soğuk algınlığı yaşadığı dönemde Juliano’dan uzaklaşmaması ve bebeklerin de bu yaşlarda virüslere karşı aşırı hassas olması sonucu bu tip hastalıklar ortaya çıkabiliyor.

Juliano’ya geçen virüsten dolayı büyük bir acı yaşayan anne Rodgers, şimdilerde sosyal medyadan tüm genç anneleri uyarmaya çalıyor. Genç anne yaptığı açıklamada: “Yetişkinlerden bebeklere virüsler çok kolay geçebiliyor. Oğlum Juliano hayatı boyunca dudaklarında bu izleri taşıyacak. Her ateşi çıktığında virüs tekrardan ortaya çıkacak. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ancak çok üzülüyorum” ifadelerini kullandı..

Kaynak:Sözcü

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?